Stellar (XLM) ve AAVE Kısa Vadeli Yorum ve Kritik Seviyeleri: 2 Mart 2021

0

Stellar (XLM)

Stellar (XLM) sert düşüş ile 0,3 dolara kadar gerilemesinin ardından düşme riskini hala üzerinden atamadı. 0,61 dolarlık ATH sonrası %50’ye yakın düşüş kaydeden varlık kritik bir seviyenin baskısını hissediyor.

Günlük grafikler Stellar için bir düşüş hareketini getirecek sinyaller veriyor. Stokasitk verilerde ve SAR verilerinde bir satış baskısıyla karşı karşıya ve bu durum çok daha geri çekilmeleri beraberinde getirebilir. Fib düzeltmelerinde görülen %23,6 seviyesinde 0,39 dolarda destek gören varlık bu seviyenin hemen üstünde 0,4 dolardan işlem görüyor ve kritik bir eşikte yer alıyor.

Kaynak: Tview

0,39 dolar seviyesi bir süredir Stellar için güçlü bir destek seviyesi olarak görülüyor. Bu seviyenin altına düşmesi çok daha derin düşüşleri getirecektir. 0,25 dolara kadar uzanma riskini barındırıyor. Çünkü varlık için alt destek seviyeleri tutunabilmek için yeterince güçlü değiller.

Aksine bir hareketin yükselmeyle sonuçlanması için %50 düzelmesinde 0,46 dolarda bir kırılma yaşamasını gerektiriyor. Bu seviyenin aşılması XLM taleplerinde yeni bir umut vadedecektir. Yükseliş hareketi ATH’ye doğru bu noktadan sonra gelebilir.

AAVE

AAVE, 580 dolarlık zirvesi sonrası 282 dolarlık düşüşle ciddi kayıplar görmüştü. Günlük veriler 420 dolara kadar yükseliş kaydetti ve bir dizi alış sinyallerini beraberinde getirdi. AAVE için şubat sonu krizi yeni gelişmelerle beraber bir daralan/ azalan üçgenle sonuçlandı.

Ticaret hacimlerinde kayıplar gören varlık bu sebeple düşüş ihtimali görüyor ve bazı veriler daralan üçgen modelinin fiyat artışının güçlenmesinde geri çekilmenin tamamlanması gerektiğini gösteriyor. OBV hareketinin küçülmesi ve CMF taleplerindeki aşağı yönde kırılma bir miktar düzeltmenin üçgenin tamamlanması için gerekliliğini gösteriyor. Bu düzeltme 300 dolar bandının altına kadar bir düzeltme yolunun önünü açıyor.

Kaynak: Tview

Ancak bunun aksine hacimsel toparlanma ve AAVE taleplerinin artması MACD sinyallerindeki yükseliş eğilimi ve RSI verilerinin aşırı alım sinyallerine eklenirse kısa vadede yükselişin önü açılabilir. Bu hareketin önünde şu an için 406,29 dolarlık bir direnç bulunuyor. Bu sınırın açılması ve destek görmesi 472 dolara uzanan az dirence sahip bir yola götürecektir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın