Stellar (XLM) İçin Kritik Eşik: Düşüş Mü Yükseliş Mi?

2
505

Stellar (XLM) son birkaç gündür çizdiği yatak eksenli hareketinin bir kırılmaya işaret ettiği yönünde bulgular artıyor. Özellikle geçirdiğimiz son 24 saatte yatay eksendeki yoğunluk yakın zamanda bir patlamanın yaşanması için umut vadediyor.

Bu yıl ciddi bir ivme yakalayan Stellar bir süredir konsolide yatay bir eksende hareketini gerçekleştiriyor. Belli bir aralıkta değerini koruyan varlık için artışın göstergesi olabilecek bulgular da artıyor.

Göstergeler Artıyor

Başta Bollinger verilerindeki daralma örneği olmak üzere pek çok yeni bulgu yer alıyor. Grafikte de görüldüğü gibi son 3 saatin dışından bir daralma söz konusu. Artış için önemli sayılabilecek bu konunun aksi şekilde son birkaç saat için bant genişliğinin artması hem kısmi düşüşün habercisi hem de varlığın al- sat yapmak için doğru anın olmadığının da göstergesi sayılabilir.

Kaynak: Tradingview. XLM

Bir başka bulgu da Stellar günlük hacimlerinde düşüş. Yaklaşık 2 haftadır belirli aralıklarla hacmin düştüğünü görüyoruz. Bu anlık yükselişin de habercisi olabilir. Yükselme isteğine etkisi olan bu durum Stellar için hızlı bir artışı ve 0,38 dolar seviyelerine varan değeri getirebilir. Stellar’ın Ocak ayı başında 0,411 dolarlık bu yılki zirvesinden sonra geçirdiği geri çekilme ve düzeltmenin de bitmek üzere olduğunu görüyoruz. Geri çekilmelerdeki bu azalış tekrar yükseliş için uygun ortamı da destekleyecektir.

Düşüş Devam Edebilir

Ancak dikkatli olmakta fayda var. Grafikte de görüldüğü gibi son birkaç saat için Stellar’da düşüşün olduğu ve bant genişliğinde artış olduğu unutulmamalıdır. Şu an için XLM kritik bir eşikten geçiyor. Önümüzdeki saatlerde bu parametrelerde bir değişim olmazsa geri çekilmeler devam edebilir. Uzun bir yol kat eten varlık direnç noktalarının az ve güçsüz olması nedeniyle 0,13 dolar seviyelerine kadar düşebilir. Şu an için Bant genişliğine bakarak Stellar ticaretinin mantıklı olmadığını da söyleyebiliriz.

Yazının yazıldığı sıralarda Stellar 0,274 dolar seviyelerinden işlem görüyordu.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

2 YORUMLAR

    • Merhaba Enes Bey, bana göre şu an için 0,2700 0,2415 0,2265 0,1700 direnç seviyelerine dikkat etmek gerekir. Direnç seviyeleri ayrıca zayıf olduğu için düşüşlere karşı koymakta zorluk yaşanabilir. Riskli bir yatırım türü olduğu için dikkatli olmak gerekiyor. Yatırım tavsiyesi olarak değerlendirmeyiniz. İyi okumalar.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın