Stellar (XLM), 0,15 Dolar’lık Sıçrama Sonrası Beşinci Dalga İtmesini Yapıyor

Stellar, Kasım ayının sonunda uzun vadeli bir direnç alanı tarafından reddedildikten sonra, 0.15 Dolar’lık destek seviyesinde sıçradı ve kısa vadeli bir azalan direnç çizgisini bıraktı.

0.15 seviyesi olduğu sürece, XLM’nin hedef direnç seviyelerine doğru yükselmeye devam edeceğine inanılıyor.

Stellar’ın Uzun Vadeli Direnci

Kasım ayının son haftasında XLM fiyatı, 0.115 dolar’lık direnç alanından çıkarak 0.235 dolar’a yükseldi. Stellar, en yüksek değere ise 0.19 dolar’lık direnç alanının hemen üzerinde ulaştı. XLM, Kasım 2019’da başlangıçta bunun altına düştüğünden beri bu seviyenin üzerinde işlem görmedi.

Bu seviyenin üzerindeki bir kırılma, 0.42 dolar’a kadar hızlı bir hareket ve bir sonra ki en yakın direnç alanı son düşüşün geri çekilmesine neden olabilir. Öte yandan, en yakın destek alanı 0.115 dolar seviyesinde bulunuyor.

RSI ve MACD yükseliş eğilimi gösterirken, Stokastik osilatör düşüş eğilimi gösterdi ve bu da kırılma olasılığı konusunda şüphe uyandırıyor.

Sıçramalar Patlamaya Yol Açıyor

25 Kasım’daki redden sonra XLM’nin 9 Aralık’a kadar olan durumuna baktığımızda düşmeye devam ettiğini görüyoruz. Ancak, destek olarak 0.151 dolar seviyesini doğrulayan XLM, hemen yukarı doğru bir sıçrama yaşadı. Bu destek seviyesi aynı zamanda en son yukarı doğru hareketin 0.5 Fib geri çekilme seviyesidir.

Sıçrayışa rağmen RSI yükseliş eğilimi gösterirken, teknik göstergelerin de kararsız olduğu görülüyor.

XLM’nin, düşüşünün sona erdiği ve yukarı doğru hareket etmeye başladığının işaretini verdiğini söyleyebiliriz. Hem RSI hem de MACD bu olasılığı destekleyecektir. XLM, yukarı doğru hareketine devam ederse, ilk küçük alanı 0.19 dolar’da bulur.

Sonuç olarak, XLM fiyatının 0.302 – 0.328 dolar’a yükselmeye devam etmesi bekleniyor. 0.15 dolar’lık destek alanının altındaki bir kapanış bu olasılığı geçersiz kılabilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.