Stellar Ağı 26 Yeni Sabit Koini Tanıttı

Sabitcoinler Stellar blok zincirine geliyor. İngiltere’de düzenlenmiş bir kripto para sağlayıcısı olan Wirex, bugün Stellar Development Foundation (SDF) işbirliği ile XLM platformunda 26 adet geleneksel para destekli sabitcoini piyasaya süreceğini açıkladı.

Doğrudan Stellar blok zincirinin üzerine kurulmuş olan Wirex ve Foundation, bu 26 yeni sabitkoinin, kullanıcılara somut bir yarar sağlayan ve sonuç olarak kitlesel kabulü teşvik eden bir ilk olacağını belirtti.

Stellar’ın kurucu ortağı ve SDF’nin başkanı Jed McCaleb, işletmeleri XLM blok zincirini kullanmaya teşvik ediyor, geliştirmenin ödeme alanına istikrarlı bir şekilde para getireceğini açıkladı.

Wirex Visa Card kullanarak gerçek dünya mal ve hizmetlerini satın alabilirler. “Sabitkoinler ödeme alanını değiştirme potansiyeline sahipler. Parayı daha akıcı ve herkese açık hale getirecek.” diye belirtti.

Wirex’in kurucu ortağı Pavel Mateev, “Stellar ile güçleri birleştirmek bizim için harika, dedi.”

“İki şirket de büyük bir hedefi paylaşıyor: kripto para birimlerinin kitlesel olarak benimsenmesini teşvik etmek ve insanların ödeme yapma şeklini değiştirmek”

Wirex şu anda 10 tane geleneksel para ve 9 tane kripto paraya destek veriyor.

Bugün ki duyurudan sonra, Lumens, Wirex Visa kartı kullanılarak dönüştürülebilen ve harcanabilecek onbirinci dijital varlık olacak.

Yeni sabitcoinlere, iki milyondan fazla aktif Stellar kullanıcısı ile birlikte XLM blok zincirini operasyonlarına entegre eden 5.000 işletme müşteriside erişebilecek.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.