Starbucks’ta Bitcoin İle Alışveriş İmkanı mı Geliyor?

0

Dünyanın en büyük menkul kıymetler borsalarından bazılarının sahibi olan Intercontinental Exchange’nin işlettiği Bakkt, geçtiğimiz 2018 yılında kripto para gündemlerine düşmüş ve sonuç büyük merakla beklenmeye başlamıştı.

The Block tarafından aktarılan bir yeni gelişmeye göre, dünyanın en büyük kahve zincirlerine sahip olan Starbucks 2019 yılından itibaren Bakkt’ın kripto para ödeme sistemini kullanmaya başlayabilir. Fakat verilen habere göre Starbucks kendi mağazalarında Bitcoin ödeme sisteminin kullanılması için, Bakkt platformundan oranı belirtilmeyen bir oranda hisse satın aldı.

The Block kurucu ortaklarından Mike Dudas tarafından atılan tweet içerisinde de belirtildiği üzre, kahve zinciri Starbuck “karşılık yarar dayalı” bir büyük anlaşmaya imza attı ve bu anlaşma üzerince Bakkt’ın kripto paraları direkt olarak paraya çevirecek olan yazılımı Starbuck kasalarında kullanılabilecek. Bu durumda Starbucks kripto para kabul etmiş olurken, Bakkt kullanıcılarıda Starbucks bünyesinde kripto para ile ödeme yapabilece ve bu durum iki taraf için de “kazan-kazan” olarak görülecek.

Starbucks zincirlerinin sayısı ve müşterilerinin sayısı düşünülürse Bitcoin ve diğer kripto paralar için büyük bir piyasaya payı sağlayabilir. 2019 yılının başlarında hizmet vermesi beklenen Bakkt, fiziki Bitcoin vadelileri sunacağı platformunu 2019 yılının sonlarına ertelediğini de bildirdi.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın