Stablecoin’ler, G-20 Finans Bakanları Toplantısı’nda!

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’daki son G20 toplantısında 20 Maliye Bakanı ve Merkez Bankası Başkanı, ülkeleri kripto para birimleri ve diğer sanal varlıklar üzerinde FATF standartları uygulamaya çağırdı. Üyeler kara para aklama ve terör finansmanı modüllerine tam bir son vermek için FATF düzenlemelerine uymanın ülkelerin yararına olduğu sonucuna vardı.

G20 Riyad 2020’nin resmi açıklamasında ayrıca, ‘küresel stablecoinlerin’ ilgili riskleri değerlendirmek için piyasaya sürülmeden önce sıkı testlerden geçmeleri gerektiği belirtiliyor.

Bakanlar ve merkez bankası yetkilileri varlık sınıfı ile ilgili önceki argümanları vurgularken, kara para aklama, terörist finansman ve nükleer silahların yayılmasını önlemek ve bunlarla mücadele etmek için küresel AML ve CFT standart belirleme organı olarak FATF’e verdikleri desteği yeniden doğruladılar.

23 Şubat’ta G20 zirvesi ile ilgili resmi bir tebliğ yayınlandı. Aslında, G20 Tebliği Davos’taki yıllık 2020 Dünya Ekonomik Forumu’nu takip ederek, stablecoin’lere ve dijital para birimlerine büyük önem veriyor. Bu çok önemli bir gelişme, çünkü bu endüstrinin büyümesinin ve dünyadaki artan öneminin tanınması anlamına geliyor.

Birçok insan blockchain teknolojisinin ve Facebook’un Libra’sının bu tür görüşmeleri hızlandırdığını savunuyor, bunlarla birlikte en önemli olay Çin’in yeni bir merkez bankası dijital para birimi geliştirme planı oldu.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.