Square Crypto, Bitcoin’i Geliştirmek İçin Ekibini Tamamladı

0
426

Square Crypto, açılış geliştirici ekibine Valentine Wallace, Jeffrey Czyz ve Arik Sosman katıldı.

Twitter CEO’su Jack Dorsey tarafından işletilen ödemeler şirketinin kripto kolu olan Square Crypto, üç yeni yazılım mühendisini işe aldı, paylaştığı bir tweet ile haberi duyurdu.

Wallace şirkete Lightning Labs’tan katıldı, Czyz Google’dan ve Sosman Facebook Libra’dan geldi. Son işe alımlarla, Square Crypto açılış geliştirici ekibini tamamladığını söyledi.

Square Crypto, “Bitcoin’i iyileştirdiği veya çoğalttığı sürece göz önünde bulundurmayacağımız bir proje yok” dedi.

Geçen ay, Square Crypto, Blockstream’in kurucu ortağı ve daha önce bir Bitcoin çekirdek geliştiricisi olan Matt Corallo’yu işe aldığını duyurdu.

Bu yeni işe alımlarla Square Crypto’nun amacı, Bitcoin ekosistemini iyileştirmek. Tam olarak nasıl? Bilinmiyor. Ancak ne yaparsa yapsın, bugünkü duyuruya göre, “Bitcoin’i geliştiren veya çoğaltan” bir proje olacak. Ama muhtemelen başka bir kripto para olmayacak; Jack Dorsey, bu ayın başlarında Bitcoin’in hala İnternet’in ticari bir alternatifi yerine “en iyi bahis” olduğunu söyledi.

Square Crypto, dünyanın Bitcoin ile etkileşimini resmileştirmede önemli bir rol oynayacak olan “çok kıdemli bir tasarımcının” peşinde.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın