Square Crypto, Bitcoin’i Geliştirmek İçin Ekibini Tamamladı

Square Crypto, açılış geliştirici ekibine Valentine Wallace, Jeffrey Czyz ve Arik Sosman katıldı.

Twitter CEO’su Jack Dorsey tarafından işletilen ödemeler şirketinin kripto kolu olan Square Crypto, üç yeni yazılım mühendisini işe aldı, paylaştığı bir tweet ile haberi duyurdu.

Wallace şirkete Lightning Labs’tan katıldı, Czyz Google’dan ve Sosman Facebook Libra’dan geldi. Son işe alımlarla, Square Crypto açılış geliştirici ekibini tamamladığını söyledi.

Square Crypto, “Bitcoin’i iyileştirdiği veya çoğalttığı sürece göz önünde bulundurmayacağımız bir proje yok” dedi.

Geçen ay, Square Crypto, Blockstream’in kurucu ortağı ve daha önce bir Bitcoin çekirdek geliştiricisi olan Matt Corallo’yu işe aldığını duyurdu.

Bu yeni işe alımlarla Square Crypto’nun amacı, Bitcoin ekosistemini iyileştirmek. Tam olarak nasıl? Bilinmiyor. Ancak ne yaparsa yapsın, bugünkü duyuruya göre, “Bitcoin’i geliştiren veya çoğaltan” bir proje olacak. Ama muhtemelen başka bir kripto para olmayacak; Jack Dorsey, bu ayın başlarında Bitcoin’in hala İnternet’in ticari bir alternatifi yerine “en iyi bahis” olduğunu söyledi.

Square Crypto, dünyanın Bitcoin ile etkileşimini resmileştirmede önemli bir rol oynayacak olan “çok kıdemli bir tasarımcının” peşinde.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.