Mayıs 12, 2022

Spot Bitcoin ETF’si için Önemli Görüşme!

Kripto varlık yönetim firması Grayscale, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) ilk spot piyasa Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonu (ETF) konusunda ikna etmeye çalışıyor.

CNBC’nin yayınladığı yeni bir rapora göre firmanın Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE) tarafından işlem gören bir ETF’ye dönüştürmesine izin vermeye ikna etmek için SEC’e özel bir sunum yaptı.

Grayscale, düzenleyici kurumun ilgisini çekmek için dönüşümün piyasa değeri Bitcoin ile en iyi kripto varlığına erişimi genişleteceğini, güvenin korunmasını artıracağını ve yatırımcılar için 8 milyar dolara kadar kilidini açacağını belirtiyor.

Grayscale ayrıca SEC’in Bitcoin ETF‘lerine, daha riskli olmadıkları için vadeli işlemlere dayalı BTC ETF’lerine yaptıkları gibi davrandığını görmek istediklerini belirtti. Şimdiye kadar, SEC çok sayıda vadeli işlem tabanlı Bitcoin ETF’sini onaylamış olsa da şimdiye kadar bir spot piyasa teklifi hiçbir onay vermedi.

CNBC’de yer alan bir varlık yöneticisine göre SEC, Bitcoin vadeli ETF’lerini onaylıyor ve Bitcoin spot ETF’lerini reddetiyor, bu tamamen bir ayrımcılık.

Grayscale CEO’su Michael Sonnenheim, SEC’in ETF sağlayıcısı Teucrium’dan vadeli işlem tabanlı bir ETF’yi onaylamasının ardından, SEC’in iki farklı ETF türüne yönelik algılanan haksız muamelesi hakkında Nisan ayı sonlarında sitem etmişti.

SEC’in 6 Temmuz’a kadar bir karar vermesi planlanıyor.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.