Sporda Devrim! Chiliz Ve Socios.com’u Sizler İçin İnceledik

0
Sevgili okuyucularımız, bugün sizlerle Galatasaray kulübü ile de bir anlaşma imzalayan Chiliz ve Socios.com hakkında konuşacağız.

Chiliz, Alex Dreyfus adlı bir kişinin kurmuş olduğu blockchain şirketi. Fransız olan ve yaklaşık 24 yıl boyunca İnternet endüstrisinde çalışmış olan Dreyfus, sonrasında blockchain endüstrisine adım atıyor ve Chiliz adında bir sirket kuruyor. Dreyfus halihazırda şirketin CEO’su. Şirket, 2018 yılında aktif olarak çalışmalarına başlıyor. Bunun yanında şirketin merkezi Malta’da bulunuyor.

Chiliz şirketinin, halihazırda Chiliz adında bir kripto parası bulunuyor. Bu kripto para bir çok borsada bulunuyor. Chiliz yaklaşık olarak 24 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Asıl ses getiren ve farklı olan uygulamaları ise Socios.com . Socios.com, futbol taraftarlarına özel bir uygulama, bu uygulama sayesinde aktif bir taraftara dönüşüp, takımınızın kararlarında etkili olabileceksiniz. Bu etkiyi ise taraftar tokenleri ile yapabileceksiniz. Örneğin bir Galatasaray taraftarı, aldığı Galatasaray tokeni ile statta hangi marşın çalacağına doğrudan etki edebilecek. Sadece karar vermek de değil. Socios.com ödül bakiyesi, liderlik sıralaması, pazar alanı, oyunlar gibi bir çok eğlenceyi de kullanıcılarına sağlayacak.

Socios.com ülkemizde Galatasaray ile anlaşmış durumda. Ama şirket CEO’sunun verdiği bilgiye göre ülkemizde 10 kulüp ile de görüşme halindeler. Chiliz, Galatasaray haricinde ise PSG, Juventus, Atletico Madrid, West Ham, Roma gibi Dünya kulüpleri ile de anlaşmış durumda. Ayrıca bu futbol kulüpleri haricinde espor kulübü olan Team OG ile bir anlaşma imzalandığını açıkladılar.

Socios.com uygulaması planlara göre 2019 yılının son çeyreğinde faaliyete geçecek. Ülkemizde bu uygulamaya Galatasaray öncülük edecek. Bu tarz uygulamaları, diğer kulüplerimizin de değerli görmesi ve katılım göstermesi dileğiyle…

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın