Spekülasyonlar, Bu Altcoin’in Fiyatını Hareketlendirdi

0
Spekülasyonlar, Bu Altcoin'in Fiyatını Hareketlendirdi
  • Ripple şirketinin CEO’su Brad Garlinghouse 100 yeni çalışanı işe alma sözü verdikten sonra Ripple fiyatı hareketlenmeye başladı.
  • XRP’nin haftalık fiyat grafiğinde bir ‘Sabah Yıldızı şamdan deseni’ yazdırmaya çalışıyor.
  • Yükseliş tezinin geçersiz olması için geçtiğimiz haftanın en düşük seviyesi olan 0,28 doların altında bir kırılmadır.

Ripple, yeniden ortaya çıkan Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) söylentilerinin ardından ilgiyi üzerine toplamayı başardı.

Ripple Fiyatı Hareketlendi

Koinfinans.com olarak belirttiğimiz gibi, Ripple şirketine ait token XRP’nin fiyatı, şirketin 100 yeni çalışanı işe almayı planlayarak Toronto’daki resmi merkezini açmasına ilişkin bilgiledirmenin ardından yükseldi. Ripple’ın Merkez Bankası Dijital Para Birimleri (CBDC) için çok önemli bir teknoloji haline gelebileceği teorileri, kripto alanında uzun süredir varsayılmaktadır. Ripple, olasılığı ima edecek bir paylaşımı uzun bir süre önce yapmıştı.

25 Haziran Cumartesi itibariyle Ripple fiyatı 0,36 dolardan işlem görüyordu. Dijital havalelerde kullanılmak üzere tasarlanan token, saatlik zaman dilimlerinde satın alma baskısında da bir artış göstermeye başladı. Teknik göstergeler gücünü korumaya devam edebilirse, boğalar muhtemelen uzun vadeli yatırımcılar için olumlu bir giriş sinyali olacak bir yükseliş olan ‘Sabah Yıldızı paterni’ yazdıracak.

Ripple fiyatı için 0,40 dolarlık psikolojik bariyerin üzerinde bir kırılma, fiyatı 0,51 dolara yükseltmeye yardımcı olacak bir satın alma baskını tetikleyebilir.

Ripple

Ripple’ın CBDC için bütünleştirici bir çözüm haline gelmesiyle ilgili görüşmeler ve yeni çalışan alımı için gelen ani talep, Ripple’ın ABD dolarının yerini alacak tek dünya para birimi haline geldiğine dair efsanevi söylentisiyle büyük bir spekülasyona uğramaya başladı.

Elbette bu tür spekülasyonların her zaman bir karşılığı olmasa da bu tür söylentilerin dahi fiyatta ciddi bir yükseliş kaydettiği tarihte sık sık görüldü. CBDC spekülasyonu henüz hiçbir şekilde bir kanıta sahip olmasa da, önümüzdeki haftalarda Ripple için bir ‘treni kaçırma korkusu (veya FOMO)’ yaratabilir. 0,51 dolarlık bir hedef ilk aşamada daha kolay olsa da, tek dünya para birimi efsanesi sosyal medyada dillendirilmeye devam ederse, 1.00 dolarlık hedef şaşırtıcı olmayacaktır.

Yükseliş spekülasyonuna katılmak isteyen herkes, geçersiz kılma noktası 0.28 dolarda olduğundan önceki haftayı düşük tutmalı. Ayılar bu bariyeri aşabilirse, mevcut Ripple fiyatından %40’lık bir düşüşle sonuçlanan 0,20 dolara bir düşüş meydana gelebilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın