SpaceChain, Kripto Piyasanın Güvenliğini Artıracak!

0

Blockchain orta vadede dünyanın yönünü belirleyecek teknolojilerden biri. Bu teknoloji, güvenlik ve saydamlık temelli olması nedeniyle bir çok sektör ve alanda kullanılabiliyor. Bugün inceleyeceğimiz girişim ise blockchain teknolojisini kripto paraların güvenliği için kullanan bir girişim.

Kripto paralar, genel itibariyle blockchain temelli paralardır. Ama bu paraların iletilmesinde ve depolanmasında bazı güvenlik açıkları ortaya çıkıyor. Eğer özel imza anahtarlarınız ortaya çıktıysa, bu büyük bir risk teşkil ediyor.

SpaceChain adlı blockchain girişimi, kripto paraların daha güvenli bir hale gelmesi için yeni bir sistem geliştiriyor. Kripto para kullanıcıları bir özel imza taşırken SpaceChain şirketi bu imza sayısını üçe çıkarıyor. Bu şirket, geleneksel yöntemden ayrılarak biri yörüngede, ikisi yeryüzünde olmak üzere, üç imza sistemini kullanıyor. Şirket bu yeni sisteme ‘ çoklu imza uydu sistemi’ adını veriyor.

Şirket bu sistemi kullanarak, kripto paralar ile bankacılık sistemi arasındaki farkı azaltmayı hedefliyor. Çünkü kripto para sistemi, henüz bankacılık ile eşit profesyonelliğe sahip değil, şirket bunun en büyük nedeninin, kripto paralarda ki güvenlik açığı olduğunu söylüyor.

Şirket ayrıca Avrupa Uzay Ajansı’ndan ödül aldı. Ödül şirkete yatırım olarak verilecek.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın