Sosyal Medya Platformu Reddit, Ethereum Altyapılı Token’larını Piyasaya Sürdü

Dünyanın en çok ziyaret edilen ilk 20 site içerisinde olan sosyal medya platformu Reddit, platformdaki kullanıcıların içeriğe yaptıkları katkı karşılığında ödül alabilmeleri için iki token’i kullanıcılarına sundu.

Bu iki tokenler MOONS ve BRICKS olarak isimlendirildi. Bu tokenler’in Reddit’in “Topluluk Puanları” adlı yeni girişimi olarak /r/FortniteBR ve /r/Cryptocurrency üyelerine özel olarak verileceği belirtildi. Üyelerin bu token’ları nasıl yönetebileceği ve detaylı bilgiler alabilmek için ulaşabilecekleri Vault sayfası yayına alındı. Bu iki token da Ethereum’un ERC-20 standardı ile çıkartıldı.

Reddit üyeleri, token’ları içerik oluşturucularına bağış yapmak, oy vermek ve para aktarımı yapabilmek için kullanabilecek. Bu token bakiyeleri sayesinde, kullanıcıların güvenirliklerini de göstermiş olacak.

Ayrıca Reddit’in kurucu olan Alexis Ohanian, kripto paralara olan ilgisiyle sektörde tanınan bir isim. Ohanian’ın Origin Protocol ve AVA gibi kripto para girişimlerine yatırımları bulunmakta.

 

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.