Sony ve Fujitsu, Sahte Eğitim Belgeleriyle Mücadele için Blockchain Platformu Geliştirdi

Asahi Shimbun’un 26 Şubatta yayınladığı habere göre, Japonya merkezli çok uluslu şirketler grubu Sony ve BT ekipman hizmetleri şirketi Fujitsu’nun eğitim yeterlilik belgeleri için şifreli bir veritabanı oluşturduğunu belirtti.

Blockchain teknolojisinin kullanıldığını bildiren veri tabanının, bazı yabancı kişilerin Japonya’da okumak üzere ikamet statüsü almak için  kullandıkları dil yeterlilik belgelerinin sahteciliğini önlemek için kullanıldığı belirtiliyor.

Yabancı kişiler, Japonya’da okumak üzere ikamet belgesi alabilmek için Göçmenlik bürosuna bir Japonca dil yeterlilik belgesi sunmalıdır. Bahsedilen sertifikalar yurtdışındaki Japon eğitim kurumları tarafından verilmektedir.

Dil sertifikalarının yasadışı kopyalarının birkaç farklı ülkede bulunduğu belirtildi. Asahi Shimbun, uygun dil becerisine sahip olmayan öğrencilerin Japonya’daki günlük yaşamlarında zorluklarla karşılaşabileceğini belirtiyor.

Fujitsu’nun çevrimiçi öğrenme sistemini Sony’nin yan kuruluşu Sony Global Education Inc tarafından geliştirilen bir blockchain ile birleştirerek platformu oluşturdu. Artık bu platformun kullanılmasında, belgelerin orijinal olduğunu doğrulamak için sertifikaları blockchain platformunu kullanıcaklar.

Sony ve Fujitsu’nun, Nisan ayında kullanıcıların kullanımına başlamadan önce Mart ayında platformu test edecek. Deneme, Japon okullarını Osaka, Saga ve Tokyo şehirlerinde yöneten Human Academy Co.’da yapılacak.

Kaynak:Cointelegraph

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.