Sony ve Fujitsu, Sahte Eğitim Belgeleriyle Mücadele için Blockchain Platformu Geliştirdi

0

Asahi Shimbun’un 26 Şubatta yayınladığı habere göre, Japonya merkezli çok uluslu şirketler grubu Sony ve BT ekipman hizmetleri şirketi Fujitsu’nun eğitim yeterlilik belgeleri için şifreli bir veritabanı oluşturduğunu belirtti.

Blockchain teknolojisinin kullanıldığını bildiren veri tabanının, bazı yabancı kişilerin Japonya’da okumak üzere ikamet statüsü almak için  kullandıkları dil yeterlilik belgelerinin sahteciliğini önlemek için kullanıldığı belirtiliyor.

Yabancı kişiler, Japonya’da okumak üzere ikamet belgesi alabilmek için Göçmenlik bürosuna bir Japonca dil yeterlilik belgesi sunmalıdır. Bahsedilen sertifikalar yurtdışındaki Japon eğitim kurumları tarafından verilmektedir.

Dil sertifikalarının yasadışı kopyalarının birkaç farklı ülkede bulunduğu belirtildi. Asahi Shimbun, uygun dil becerisine sahip olmayan öğrencilerin Japonya’daki günlük yaşamlarında zorluklarla karşılaşabileceğini belirtiyor.

Fujitsu’nun çevrimiçi öğrenme sistemini Sony’nin yan kuruluşu Sony Global Education Inc tarafından geliştirilen bir blockchain ile birleştirerek platformu oluşturdu. Artık bu platformun kullanılmasında, belgelerin orijinal olduğunu doğrulamak için sertifikaları blockchain platformunu kullanıcaklar.

Sony ve Fujitsu’nun, Nisan ayında kullanıcıların kullanımına başlamadan önce Mart ayında platformu test edecek. Deneme, Japon okullarını Osaka, Saga ve Tokyo şehirlerinde yöneten Human Academy Co.’da yapılacak.

Kaynak:Cointelegraph

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın