Son Dakika: Tesla, Bitcoin’lerinin (BTC) Çoğunu Sattı!

  • Kripto dünyasının yakından takip ettiği bir isim olan Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla’nın yakın zamanda paylaştığı kazanç raporlarına göre, şirket Bitcoin (BTC) varlıklarının büyük çoğunluğunu terk etti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, önde gelen e-araba üreticisi Tesla, Çarşamba günü yaptığı earning call sırasında 936 milyon dolar değerindeki Bitcoin (BTC) varlıklarının yüzde 75’ini fiat paraya dönüştürdüğünü duyurdu. 2. çeyrek raporuna göre, şirket şu anda sadece kabaca 218 milyon dolar değerinde kripto para birimine sahip.

tesla

Popüler elektrikli araba üreticisi, Şubat 2021’de 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin (BTC) satın alarak en büyük kripto para biriminin fiyatının yeni zirvelere çıkmasını sağlamıştı. Yine Tesla, daha sonra likiditesini test etmek için holding’lerinin küçük bir kısmını sattı.

Mayıs ayında şirket, çevresel kaygılar nedeniyle Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmeyi bıraktı ve kripto dünyasını alt üst eden bir çöküşün fitilini ateşlemiş oldu. O zamandan beri 2021 yılının sonlarında ulaştığı zirvelere dönemeyen Bitcoin, Tesla’nın satış duyurusunun ardından yazım sırasında 23.000 dolar seviyesinin biraz üzerinde işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : Utoday


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.