Son Dakika: Shiba Inu (SHIB) Sonunda Robinhood Tarafından Listelendi!

Beklenen gün geldi, Shiba Inu (SHIB), sonunda Robinhood tarafından listelendi. Platform Robinhood Crypto’ya SHIB’in yanı sıra Solana (SOL), Polygon (MATIC) ve Compound (COMP) kripto para birimlerini de ekledi.

Platformun web sitesine göre; meme kripto para birimi Shiba Inu, komisyonsuz yatırım uygulaması Robinhood tarafından sonunda listelendi. Şirket,ürün yelpazesinde gerçekleşen bu yeni eklentiyi henüz resmi olarak duyurmamış olsa da, meme parası artık resmi web sitesinde kullanıma hazır görünüyor.

Kaynak: Robinhood

Dogecoin’in (DOGE) ardından Robinhood’da listelenen ikinci “memecoin” olan  SHIB’in fiyatı çok beklenen bu listeme haberinin ardından yüzde 8.3 arttı ve durgun bir piyasa trendinin ortasında diğer büyük kripto para birimlerine göre daha iyi bir performans gösterdi. Şu anda Binance borsasında 0.00002479 dolardan işlem görüyor.

Popüler meme coin, son zamanlarda Robinhood kullanıcıları arasında en çok talep edilen kripto para birimiydi. Hatta Shiba Inu’nun platformda listelenmesini sağlamak için başlatılan bir Change.org kampanyası 559.661 imzaya ulaşmıştı.

Bu 4 altcoin’in platforma eklenmesiyle birlikte, COMP yüzde 6,6, MATIC yüzde 3,5 ve SOL ise yüzde 2,3’lük bir artış gösterdi.

Eklemeler, şirketin geçen hafta kripto cüzdanını 2 milyon “nitelikli” kullanıcı için etkinleştirdiğini ve dijital varlık işlemlerinin uzun güvenlik duvarlı yatırım programı aracılığıyla daha yaygın bir şekilde kullanılabilir olmasını sağladığını açıklamasının ardından geldi.

CEO Vlad Tenev yatırımcılara şirketin böyle bir hamle yapmadan önce düzenleyici netliği bekleyeceğini söylemesine rağmen geçen yıl, Robinhood’un sunduğu kripto para birimleri teklifini hangi altcoin’lerle genişleteceği ve SHIB’i listeleyip listelemeyeceği konusunda spekülasyonlar vardı.

Robinhood son altcoin paketini eklemeden önce Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE) dahil olmak üzere yedi kripto para birimini destekliyordu.

Geçtiğimiz yıl bir SHIB balinası Robinhood spekülasyonlarını arttırmıştı

Geçtiğimiz yılın sonlarında, 10 Aralık’ta gizemli ve kimliği belirsiz bir Shiba Inu balinası, 290 milyon dolar değerinde, 8.1 trilyon Shiba Inu coin satın almıştı. Bireysel bir yatırımcının bu kadar büyük miktarları ele geçiremeyeceği düşünüldüğünden bu şekilde devasa miktarlarda gerçekleşen satın alımlar topluluğun dikkatlerini üzerine çekti.

290 milyon doların aşırı büyük bir miktar olduğunu düşünen SHIB topluluğu, sadece bir borsa platformu veya ticari bir varlık olabileceği ve hatta Robinhood’un bir listeleme beklentisiyle SHIB torbalarını portföyüne yüklüyor olabileceğini düşündü. balina izleme platformu tarafından yayınlanan bir tweet’te bu spekülasyonları ateşlemişti.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Utoday


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.