Son Dakika: Dünyanın En Eski Ünlü Bitcoin Borsası Bitstamp Satıldı

0

Dünyanın en eski hayatta kalan Bitcoin borsası Bitstamp, Belçika merkezli bir yatırım şirketi olan NXMH tarafından satın alındı. Bu, geleneksel yatırımcıların kriptopara birimi endüstrisine doğru hareket eden bir başka örneğini temsil ediyor.

Bitstamp CEO’su Nejc Kodrič, resmi açıklamada şöyle yazıyor: “Bitstamp düzenli olarak bir süredir gözlemciler tarafından düzenli olarak ele alındı. Nihayet şirketi satmaya karar vermemizin nedeni, alıcının kalitesinin, teklifin kalitesinin ve endüstrinin konsolisyonunun mantıklı olduğu bir noktada bulunmasıdır. Satışı kabul etmede önemli bir faktör, şirketin misyonu, liderliği ve vizyonunun aynı kalmasıdır. ”

Satın alma yoluyla, NXMH %80 hissesini satın alırken, Reuters’e göre, Kodrič borsada %10’luk hissesini elinde tutuyor. Rapora göre, şirkete 2014 yılında 10 milyon dolarlık yatırım yapan Pantera Capital Management LP, Bitstamp’taki hissesinin bir kısmını NXMH’ye sattı.

NXMH, 2 milyar Avro’nun üzerinde sahip olduğu varlıklarla, dijital teknolojilere yatırım yapan Güney Kore merkezli NXC’nin Avrupa iştirakidir. NXC ayrıca Güney Koreli bir oyun şirketi olan Koreli ve Nexon adlı Güney Koreli kriptopara birimini elinde bulundurmaktadır.

Bu yılın nisan ayında, borsanın, satın alma konusunda Nexon ile görüşmelerde olduğu söylendi. Nexon Kore CEO’su Lee Jung-hun, borsa fiyatını 350 milyon ABD Doları olarak belirleyen söylentileri yalanladı. Kodrič’in bugün Reuters’e verdiği demeçe göre 2016 yılında, Bitstamp 60 milyon dolar değerindeydi.

Kodrič, Bitstamp’ın hizmetleriyle ilgili hiçbir şeyin değişmeyeceğini vurguluyor: “Bu satın alma işleminin, Bitstamp’ın büyümeye yönelik konumunu güçlendireceğini ve bu sayede müşterilerimize daha iyi hizmet sunabileceğimizi düşünüyoruz. Müşterilerin hesaplarıyla ilgili kaygıları veya çalışma şeklimizdeki değişiklikler olmamalıdır ” diye ekliyor.

Bitstamp, 2011 yılında Slovenya’da Kodrič ve Damian Merlak tarafından kuruldu. Ancak Marlek, Bitstamp’taki %30 hissenin tamamını anlaşma ile sattı ve Reuters’e göre 2015’ten beri aktif değil.

Şirketin tescili Nisan 2013’te İngiltere’ye, daha sonra 2016’da Lüksemburg’a taşındı. Şirket, o zamanki baskın bitcoin değişimine Avrupa odaklı bir alternatif olarak kuruldu. Şirket ABD doları olarak işlem yaparken, Avrupa banka hesapları arasında para transferi için bir mekanizma olan Avrupa Birliği’nin Tek Avro Ödemeler Alanı aracılığıyla ücretsiz olarak para ödemesi kabul etmektedir.
Kaynak:cryptonews

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın