Solana Yatırımı Öncesi Tekrar Düşünün! – Ünlü CIO Açıkladı

Cyber Capital CIO’su Justin Bons, Twitter’da paylaştığı bir gönderide Solana yatırımından uzak durmak için yeterli nedenlerini paylaşarak, token’ın arkasındaki teknolojiyi ve ekibin yaptığı manipülasyonları eleştirdi.

Yaptığı eleştirilere Solana blockchain’ini eleştirerek başlayan Bons, geçtiğimiz aylarda sıkça çöken blockchain’i hatırlatarak, üst üste yedi kez çöken tek blockchain olduğunu hatırlattı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz gibi Solana blockchain’i 2021-2022 yıllarını kapsayan dönemde birtakım kesintiler yaşamıştı. Solana ekibi yaşanan bir kesintiden sonra işlem onay sürecini aktif etmekte zorlanmış, bu nedenle blockchain’i yeniden başlatmak zorunda kalmışlardı.

Yaşanan bu kesintilere ek olarak Solana‘nın gerçek dolaşımdaki arzı konusunda defalarca hatalı bilgi verdiği tespit edilen ekip sıklıkla eleştirilmişti. Justin Bons da söz konusu olay üzerinde üçüncü bir kişi tarafından paylaşılan 13 milyon SOL token içeren bir cüzdanı hatırlattı.

Ayrıca Solana’nın (SOL) blockchain’in inanılmaz derecede yüksek bir tepe verimi (bildirildiğine göre saniyede 400.000’den fazla işlem) hakkındaki açıklamalarının doğru olmaktan çok uzak olduğunu da eleştirilerine ekledi.

Solana blockchain’in tarih kanıtı (PoH) konsensüsünün tasarımı, CIO’ya göre pek de yenilikçi değil. Solana’nın bir sonraki blok üreticisinin tahmin edilebileceği gibi, blockchain doğrulayıcılara yönelik bir saldırı ile birlikte %51 saldırısına eğilimli hale gelme ihtimali bulunuyor.

Eleştirilerini sonlandırmadan önce, Solana’nın yeni duyurulan Android akıllı telefonu Saga’nın, Solana’nın para kazanma girişimlerinden birisi olduğunu iddia etti.

Aynı zamanda, Coinbase ve Blackberry için eski bir mühendis olan Solana’nın geliştiricisi @0xMert_, Bons tarafından paylaşılan tüm iddiaların hali hazırda çürütüldüğünü belirtti.

Örneğin, tüm kesinti süreleri, botlar tarafından IDoS saldırılarıyla ilişkilendirilirken, tüm Solana (SOL) konsensüs kesinti süreleri, hisse kanıtı (PoS) blockchain’lerin çoğunda da bulunabilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.