Solana (SOL) Fiyat Analizi: SOL, %15 Yükselmeden önce Tabanı Belirliyor!

0
Solana (SOL) Fiyat Analizi: SOL, %15 Yükselmeden önce Tabanı Belirliyor!

Solana fiyatı, 115.5 ile 144.7 dolarlık talep bölgesinin üzerinde toparlanmayı başardı ve bir yükseliş görünümü yarattı. SOL, toparlanma sonrası %15 yükseliş ile 174.3 dolarlık seviyeye ulaşmak için bu alanın üzerinde konsolide olmaya devam ediyor.

Ancak 115.5 dolar bariyerinin altına yakın dört saatlik bir mum çubuğu görülmesi, yükseliş tezini geçersiz kılarak daha düşük bir dip oluşturacak.

Genel tabloya baktığımızda ise Solana (SOL), önemli bir destek bariyerini aşmayı başararak bir yükselişe hazırlanıyor. Volatilite sıkışması, SOL için yükseliş trendinin hızlı olacağını gösteriyor.

Solana Fiyatı Yükselmeye Hazır

Solana fiyatı, 7 Ocak’tan bu yana üç kez haftalık destek seviyesinden 135.7 dolara sıçradı. Bu bariyerin 11 Ocak’taki son yeniden testi, %17’lik bir yükselişe yol açtı. Hareket devam edemedi ve günlük talep bölgesinin 115,5 dolardan 144,7 dolara yeniden test edilmesine yol açtı.

SOL yukarıda bahsedilen direnci yeniden test ettiğinden konsolidasyon yerinde görünüyor ve bir oynaklık eksikliğine işaret ediyor. Bu nedenle, ortaya çıkan yükseliş trendi, günlük arz bölgesinde mevcut olan ve 169.7 dolardan 179.1 dolara uzanan haftalık direnç seviyesini 174.3 dolarda yeniden test eden hızlı, büyük bir yükseliş trendi olacaktır.

Toplamda, bu artış, mevcut pozisyondan 149,1 dolardan %16’lık bir yükseliş yaratacaktır.

SOL/USDT 4-hour chart

Devam eden konsolidasyon nedeniyle Solana fiyatını ararken, boğaların hareket etmemesi bir zayıflığa işaret edecektir. Bu durumda, satıcılar kontrolü ele alabilir ve SOL’u 135.7 dolardan haftalık destek seviyesine düşürebilir.

Büyük talep bölgesi nedeniyle, alıcıların geri gelme ve yükseliş trendini yeniden başlatma şansı var. Bununla birlikte, 115,5 dolar bariyerinin altına yakın dört saatlik bir mum çubuğu, yükseliş tezini geçersiz kılarak daha düşük bir dip yaratacaktır. Bu durumda, Solana fiyatı, boğaların toparlanıp bir sonraki ayağa kalkmaya hazırlanabileceği 110,3 dolarlık destek zeminini tekrar ziyaret edebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın