Solana Fiyat Tahmini: Fiyat İstenen Hamleyi Bir Türlü Yapamıyor!

Solana (SOL) fiyatı güçlü bir direnç bölgesi içinde düşüş formasyonu oluşturdu. Fiyatın kısa bir zamanda 15 dolar destek seviyesine doğru gerilemesi bekleniyor.

SOL fiyatı Ocak 2022’den bu yana azalan bir direnç çizgisi ile birlikte düşüyor. Bu süre zarfında, fiyat bu hat tarafından birkaç kez reddedildi ve Aralık 2022’de 8 dolarlık düşük bir seviyeye yol açtı.

Bu seviyenin ardından güçlü bir toparlanmayla birlikte fiyat 27 dolarlık seviyelere yükseldi. SOL bu seviyelerde yatay direnç bölgesinin ve uzun vadeli direnç çizgisinin üzerine çıkmakta başarısız oldu. Bunun yerine, bu direnç bölgesi içinde bir çift tepe formasyonu oluşturdu. Bu, genellikle trendin aşağı yönde döndüğünü gösteren bir düşüş formasyonudur.

Shiba Inu Ekibinden Önemli Shibarium Açıklası: Beklenen Gün Geldi mi?

Ayrıca, bu formasyona RSI göstergesindeki aşağı yönlü sapma da eşlik etmektedir. Bu nedenle, SOL fiyatının yatay destek bölgesi ve 0,618 Fibonacci geri çekilme seviyesi tarafından oluşturulan 15 dolar destek seviyesine doğru düşme olasılığı vardır.

solana fiyat tahmini

Solana Kısa Vadeli Desteğin Altında Kırıldı

Günlük grafik de haftalık zaman dilimine benzer bir düşüş senaryosuna işaret ediyor. Solana fiyatının 20 dolarlık küçük destek bölgesinin altına düştüğünü ve bunu bir direnç seviyesi olarak teyit etme sürecinde olduğunu gösteriyor.

Başarılı olursa, SOL fiyatı 17 dolarlık bir sonraki küçük destek seviyesine doğru düşebilir. RSI göstergesi 50’nin altında kaldığı ve aşağı doğru eğimli olduğu için daha fazla düşüşü destekliyor.

sol fiyat tahmini

En olası görünüm, Solana fiyatının yakın gelecekte düşmeye devam edeceğini gösteriyor. İlk hedef 17 dolar ve potansiyel olarak 15 dolara doğru düşüş.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.