Solana Ethereum’u Geride Bıraktı: Dikkat Çeken Metrik

Popüler bir kripto analisti, Solana (SOL) Ethereum’u (ETH) kritik bir göstergede geçtiği için, dijital varlığın umut vaat ettiğini düşünüyor.

InvestAnswers sunucusu yeni bir strateji oturumunda, Solana’nın Ethereum’dan çok daha fazla işlem yaptığını gösteren verileri inceledi. Söz konusu veriler blockchain analitik firması Nansen tarafından ortaya koyuldu.

“Ethereum’a karşı Solana’da günlük işlemler ve bunlar Solana için oy gerektirmeyen işlemler. Yani gerçek işlemler. Buradaki şaşırtıcı rakamlar, sadece açıklığa kavuşturmak için: Ethereum… günde 1.1 milyon işlem yaptı.

Bu, diğer tüm ilgili chain’leri içeriyor. Solana yaklaşık 36 milyon işlem yaptı, bu yüzden incelemenin ilginç olduğunu düşündüm. Dolayısıyla, chain’ler ve nasıl kullanıldıkları açısından, bana göre değil Nansen’e göre, Solana Ethereum’dan 31 kat daha fazla kullanılıyor ve bu şaşırtıcı.” 

Diğer taraftan analist, Ethereum’un hala kilitli toplam değere (TVL) hakim olduğunu ve kripto ekosistemindeki tüm TVL’nin aslan payını sahip olduğunu belirtiyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, bir blockchain’in TVL’si, akıllı sözleşmelerinde tutulan toplam sermayeyi temsil eder. TVL, protokole yatırılan tüm kripto paraların toplam değerini ortaya koyduğu için, blockchain’in işlemlerde aktif kullanıcıların gerçek ilgisini çekmede ne kadar başarılı olduğunu gösterir.

“Toplam kilitli değer (TVL) açısından, EVM’nin (Ethereum Virtual Machine) hala TVL’ye hakim olduğunu görebilirsiniz… 

Bu temelde kripto ekonomisinin TVL’sinin %80’i büyük olan EVM chain’lerde yaşıyor. TVL’nin kendisi, son piyasa düşüşünden bu yana epeyce azaldı. Ama hızla geri dönüyor ve 140 milyar dolardan veya 160 milyar dolardan 200 milyar dolara geri döneceğine dair hiç şüphem yok. Çünkü herkes bu kripto kışını çok çabuk atlatıyor.”  

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : the daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.