SoftBank CEO’su: Kripto Faydalı Olacak Fakat Bitcoin Kendi İşine Odaklandı!

0
203

Masoyoshi Son, Bitcoin’in son zamanlarda “kendi işine odaklandığını” fark etti.

Devam eden kripto para birimi boğa koşusu kripto benimsemesinin artmasını hızlandırırken, bazı milyarder yatırımcılar hala Bitcoin’in (BTC) dikkat dağıtıcı bir şey olduğunu düşünmektedir.

Milyarder bir teknoloji girişimcisi ve Japon holdingi SoftBank’ın CEO’su olan Masayoshi Son; üç yıllık yükseliş dönemini bozan kripto para birimi nedeniyle Bitcoin’i ‘’anlamadığını’’ dile getirdi.

Business Insider’ın 19 Kasım’da bildirdiğine göre; New York Times DealBook konferansında konuşan Son; Bitcoin yatırımının ‘’’kendi işine odaklanması konusunda dikkatini dağıttığını’’ duyurdu.

Aynı zamanda Bitcoin fiyatlarının dalgalanmalarını izlemek adına her gün yaklaşık 5 dakikasını ayıracağını söyledi. Son; bir arkadaşı tarafından Bitcoin’e kişisel varlıklarının %1’ini yatırması gerektiğini söylemesiyle, ‘’yaklaşık 200 milyon dolar’’ yatırım yaptığını kaydetti.

Milyarder, tekrarlayan dikkat dağınıklığının onu tüm Bitcoin hisselerini satmaya yönelttiğini ve 50 milyon dolar civarından zarara yol açtığını dile getirdi. Bitcoin’den çıkma konusunda ise ‘’çok daha iyi hissediyorum’’ şeklinde yorumda bulundu.

Son; dijital para birimlerinin faydalı bir gelişme olduğunu ve kısa bir süre içerisinde bir daha ortadan kalkmayacağını fakat diğer projelere odaklanacağını belirterek, şu cümleleri kullandı:

“Dijital para biriminin faydalı olacağını düşünüyorum. Fakat hangi dijital para biriminin veya hangi yapının olduğunu bilmiyorum.”

Son’un Aralık 2017 tarihinde 20,000 ABD Doları’na yakın tarihi bir yükseklikteki Bitcoin’i satın aldığı bildiriliyor. Daha önce de bildirildiğine göre; 2018 yılının başlarında Bitcoin’in fiyatının düşmeye başladığı zamanda kripto para birimini satarak milyonlar kaybettiği iddia edilmişti.

Son’un son sözleri ise Bitcoin’in 20,000 dolara yaklaşması ile kripto pazarlarında büyük bir yükseliş eğiliminin ortasında geldi. Cointelegraph’ın BTC fiyat endeksine göre, yayınlandığı zamanda Bitcoin 18,227 ABD doları değerinde alım satım yapıyordu.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın