SoftBank CEO’su: Kripto Faydalı Olacak Fakat Bitcoin Kendi İşine Odaklandı!

Masoyoshi Son, Bitcoin’in son zamanlarda “kendi işine odaklandığını” fark etti.

Devam eden kripto para birimi boğa koşusu kripto benimsemesinin artmasını hızlandırırken, bazı milyarder yatırımcılar hala Bitcoin’in (BTC) dikkat dağıtıcı bir şey olduğunu düşünmektedir.

Milyarder bir teknoloji girişimcisi ve Japon holdingi SoftBank’ın CEO’su olan Masayoshi Son; üç yıllık yükseliş dönemini bozan kripto para birimi nedeniyle Bitcoin’i ‘’anlamadığını’’ dile getirdi.

Business Insider’ın 19 Kasım’da bildirdiğine göre; New York Times DealBook konferansında konuşan Son; Bitcoin yatırımının ‘’’kendi işine odaklanması konusunda dikkatini dağıttığını’’ duyurdu.

Aynı zamanda Bitcoin fiyatlarının dalgalanmalarını izlemek adına her gün yaklaşık 5 dakikasını ayıracağını söyledi. Son; bir arkadaşı tarafından Bitcoin’e kişisel varlıklarının %1’ini yatırması gerektiğini söylemesiyle, ‘’yaklaşık 200 milyon dolar’’ yatırım yaptığını kaydetti.

Milyarder, tekrarlayan dikkat dağınıklığının onu tüm Bitcoin hisselerini satmaya yönelttiğini ve 50 milyon dolar civarından zarara yol açtığını dile getirdi. Bitcoin’den çıkma konusunda ise ‘’çok daha iyi hissediyorum’’ şeklinde yorumda bulundu.

Son; dijital para birimlerinin faydalı bir gelişme olduğunu ve kısa bir süre içerisinde bir daha ortadan kalkmayacağını fakat diğer projelere odaklanacağını belirterek, şu cümleleri kullandı:

“Dijital para biriminin faydalı olacağını düşünüyorum. Fakat hangi dijital para biriminin veya hangi yapının olduğunu bilmiyorum.”

Son’un Aralık 2017 tarihinde 20,000 ABD Doları’na yakın tarihi bir yükseklikteki Bitcoin’i satın aldığı bildiriliyor. Daha önce de bildirildiğine göre; 2018 yılının başlarında Bitcoin’in fiyatının düşmeye başladığı zamanda kripto para birimini satarak milyonlar kaybettiği iddia edilmişti.

Son’un son sözleri ise Bitcoin’in 20,000 dolara yaklaşması ile kripto pazarlarında büyük bir yükseliş eğiliminin ortasında geldi. Cointelegraph’ın BTC fiyat endeksine göre, yayınlandığı zamanda Bitcoin 18,227 ABD doları değerinde alım satım yapıyordu.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.