Milyarder CEO’dan Eleştiri: Siyah Kuğu Aramaktan Vazgeçin!

Kripto devi FTX’in çöküşü, sektörde büyük bir korku ve belirsizliği tetikledi. Bu hissiyat devam ederken, Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz, sektörün her yerinde suçlu aranmamasını belirtti.

CNBC’nin Squawk Box programına katılan Novogratz, yaşanan çöküşün ardından tüm sektörde ‘siyah kuğular’ aramanın anlamsız olduğunu düşünüyor. Novogratz, sektörün suçlu ve dolandırıcı insanlarla dolu olduğu düşüncesini sert bir dille reddetti.

“Bir tane siyah kuğu varsa, her yerde suçlular ve sosyopatlar olduğu anlamına gelmiyor. Bu şekilde düşünmek gerçekten tehlikeli. Bu şekilde düşünmeyi bırakmalısınız çünkü durum böyle değil.”

Kripto Sektöründe Belirsizlik Hat Safhada

Finans sektöründe sıklıkla kullanılan siyah kuğu teorisi; temelde olması mümkün ancak olasılıksız gözüken olaylardan ve gerçeği görmeyi engelleyen manipülatif olayları temsil ediyor.

Bu terim, ünlü kripto eleştirmeni Nassim Nicolas Taleb tarafından yazılan ve Taleb’in epistemoloji, olasılık, risk ve yatırımla ilgili psikolojik önyargıları tartıştığı “The Black Swan: The Impact of the Highly Improbable” adlı yatırım kitabı sayesinde daha da popüler hale geldi.

Bununla birlikte Novogratz, bunun aynı zamanda “diğer tüm borsalar kurallara tamamen uyuyor” anlamına gelmediğini de vurguladı. Birçok borsa KYC/AML ihlalleri nedeniyle düzenleyiciler tarafından saldırıya uğruyor.

“Her taşın altında paranızı çalmaya çalışan bir adam olduğunu düşünmüyorum.”

Circle CEO’su Jeremy Allaire, CNBC’deki bir röportajında, kripto paralarını tutmak için güvenli bir yer ararken, “insanların halka açık şirket düzeyinde denetim sağlayan büyük küresel muhasebe firmalarına sahip düzenlenmiş firmalar görmek istediklerini” iddia etti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Finbold


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.