Singapurlu Banka Blockchain Tabanlı Finansman İşlemini Başarıyla Gerçekleştirdi!

0

Asya bölgesinin en büyük yatırım bankalarından biri olan CIMB Group’un Singapur’daki banka şubesi blockchain tabanlı ilk yapılandırılmış ticari finansman işlemini başarıyla tamamladı.

CIMB, iTrust’ın blockchain tabanlı IoT’sini kullanarak emtia ticaret finansmanıyla gelen riskleri en aza indirgemenin yanı sıra hareket halindeki ve depodaki gerçek zamanlı yüklerin görülmesini sağlar. Böylelikle teknoloji, tüm paydaşlara geçmişte bulunmayan işlemin güvenli bir operasyonel boyutunu sunuyor.

İTrust’un güvenliği, şeffaflığı ve görünürlüğü ile CIMB, emtia ticareti finansmanı ile ilişkili riskleri azaltmayı ve müşterileri için kredi artırımını kolaylaştırmayı umuyor.

CIMB Singapur’un CEO’su Mak Lye Mun, iTrust’ın teknolojisi sayesinde dolandırıcılık risklerinin azaltıldığına dikkat çekerek şunları söyledi:

“Bugün piyasadaki hızlı teknoloji değişimleri göz önüne alındığında, kurumsal müşterilerimizi finanse etme şeklimizi dönüştürmek için dijitalizasyon ve müşteri deneyimine odaklanmaya devam edeceğiz, böylece hizmetlerimize değer katıyoruz. İTrust ile gerçekleştirilen bu blockchain ticaret finansmanı, CIMB Singapur’a müşterilerimizi daha verimli ve düşük maliyetli bir şekilde destekleme fırsatı sunacaktır. İTrust ile diğer pazarlarda da bu yenilikçi ticaret finansmanı için yakından çalışmayı dört gözle bekliyoruz. ”

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın