Singapur Sınır Ötesi Ödemelerde Blockchain Teknolojisini Kullanacak

0

2 Mayıs’ta yayınlanan bir habere göre, Singapur Para Kurumu Otoritesi (MAS) Başkanı Fintech sorumlusu Sopnendu Mohanty, blockchain’in sınır ötesi ödemeler için potansiyele sahip olduğunu ancak şirketin perakende banka kripto para birimlerinde “çok fazla şey” görmediğini” söyledi.

Mohanty, 2016 yılında, politika yapıcıların blockchain teknolojisini net olarak anlamadıklarını, bu nedenle MSA – Singapur merkez bankasının teknolojiyi daha iyi anlamak için denemeye karar verdiğini söyledi.

MSA, bankacılık sistemlerinde ödemeleri düzenlemek için bu teknolojinin nasıl kullanılacağı, menkul kıymetlere karşı ödemelerin nasıl yapılacağının yanı sıra sınır ötesi ödemelerin de nasıl yapılacağının da dahil olduğu çeşitli blok zinciri ile ilgili kullanım durumlarını araştırmaya başlayacaklarını bildirdi.

Şirket, teknolojinin getirebileceği olumlu etkenleri tanımaya devam ederken, perakende bankalar için dijital para birimleri için onları zorlayacakları bir gelecek görmediklerini dile getirdi.

Örnek olarak, Mohanty birbirlerine dijital para göndermek için blockchain ağını başarı ile kullanan Singapur ve Kanada Merkez bankalarına atıfta bulundu.

Gelişme hakkında ise şöyle bir yorum yaptı:

Merkez bankası blockchain projeleri, sınır ötesi ödemelerin geleceği hakkındaki politika sorunlarının çözümlenmesine yardımcı olacak ve teknolojinin araştırılmasına teşvik ederek bu alanda büyük bir ilerleme sağlayacak.

Ocak ayında MAS, halkı resmi olarak hükümet tarafından kabul edildiği iddia edilen bir aldatmaca karşısında uyardı. Yeni kripto para dolandırıcılığına dair raporların yanı sıra, kamuoyunu bu yatırımların yüksek riskle ilişkili olduğunu vurgulayarak kripto para birimlerine veya dijital tokenlere yatırım yapma konusunda dikkatli olmalarını istedi.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın