Sıcak Gelişme: MicroStrategy, 15 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Satın Aldı!

Yazılım devi MicroStrategy, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, her biri 59.389 dolar’dan 15 milyon dolar’lık ek Bitcoin satın aldığını duyurdu. Bu son 253 Bitcoin ilavesi, MicroStrategy’nin toplam yatırımını 91.579 Bitcoin’e çıkardı.

Yazılım devinin CEO’su ve şu anda en büyük Bitcoin savunucularından biri olan Michael Saylor, duyuruyu Twitter üzerinden yaptı. Daha önce yaptığı bir açıklamada Saylor, görevinin dünya bilançolarını düzeltmek olduğunu söylemişti. Hatta bir keresinde açıklamalarının Elon Musk’a Tesla’nın 1.5 milyar dolar’lık sermayesini Bitcoin’e tahsis etme kararı almasına yardımcı olduğunu söyledi.

Kripto para birimine ilk kez Ağustos 2020’de yatırım yapan şirket, o tarihten bu yana toplamda 91.579 adet Bitcoin satın aldı. Ortalama 24.311 dolar seviyesinde alım yapan MicroStrategy, tüm bu yatırım için toplamda 2 milyar 226 milyon dolar ödedi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.