Sıcak Gelişme: Coinbase Hisseleri Nihayet Nasdaq’ta İşlem Görmeye Başladı!

Bugünün kripto gündeminde şüphesiz en çok yer alan konu Coinbase oldu. Coinbase nihayet Nasdaq borsasında sahneye çıktı ve birçok uzmanın bir sonraki Amazon olabileceğine inandığı halka açık bir şirket olarak yeni yolculuğuna başladı.

Açılıştan önceki 21 saniyelik geri sayım, şimdiye kadar çıkarılacak 21 milyon Bitcoin’i sembolize ediyordu.

Coinbase geleneksel bir halka arzdan kaçındığından ve doğrudan listelemeyi tercih etti. Hisse senedi, Nasdaq borsasında 381 dolar’dan açıldı ve bunun da ona yaklaşık 100 milyar dolar’lık bir piyasa değeri sağladığını söyşleyebiliriz. Coinbase, şimdiye kadarki en büyük doğrudan listeleme olarak tarihe geçti.

COIN, işlemin ilk dakikalarında hızlı bir şekilde 400 dolar’a ulaştı ve bu, 250 dolar’lık referans fiyatından yaklaşık yüzde 80 daha yüksek.

Coinbase şu anki değerlemesine göre dünyanın en büyük borsası olan New York Borsasından daha değerli.

Halihazırda 6.1 milyon aktif kullanıcıya sahip olan şirketin, en büyük iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum’un neredeyse her gün yeni rekor kırdığı bir zamanda halka açılması oldukça ilginç. Sorun şu ki, kripto ayı piyasası geldiğinde borsanın karlı kalmak için büyük olasılıkla mücadele vermesi gerekecek. 2018 ayı piyasasında, Bitcoin yüzde 75’in üzerine düştüğünde, Coinbase’in yıllık geliri yüzde 44 düştü (2017’de 923 milyon dolar’dan 2018’de 520 milyon dolar’a). Coinbase ayrıca Kraken ve Binance gibi diğer merkezi borsalardan ve gelişen merkezi olmayan finans sektöründen gelen ciddi rekabetle karşı karşıya.

Geçmişte diğer kripto merkezli firmalar halka açılmış olsalar da, Coinbase’in doğrudan listelenmesi, ana akım yatırım firmalarının ve piyasa gözlemcilerinin ilgisini çeken tamamen yeni bir gelişmeye işaret ediyor.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.