Sıcak Gelişme! Bitcoin 10 Bin Doları Aştı!

0

Bitcoin yeniden 10.000 doların üstüne çıktı. Uzun süredir 9.400 dolar bandına takılan Bitcoin psikolojik sınırı geçmeyi başardı. Bu sınırın geçilmesi Bitcoin’in yeniden başta 11.700 dolar hedefi olmak üzere 13.400 dolar hedefine doğru götürebilir.

9.700 dolar direncinden sonra psikolojik sınır’da geçildi

Bitcoin geçtiğimiz hafta sert bir düzeltme hareketi ile 9.300 dolara kadar gerilemiş ve herkesin aklına yeni büyük oranda düşüşü getirmişti. Ama bizimde sizlerle paylaştığımız gibi pek öyle olmadı.

Sabah yaptığımız analizde, Bitcoin 9.700 dolar seviyesinde bulunan direnci kırar ise psikolojik sınırı gün içinde açabilir demiştik. Nitekim Bitcoin bizi yanıltmadı ve uzun süredir beklenen o hareketi yaparak günün sonuna doğru güzel bir kapanışa yaklaştı.

Bitcoin için 9.400 dolar seviyesine yakın kapanışın olumsuz olacağını buna karşın ise 9.700 dolar seviyesinde bulunan direncin üstünde bir kapanışın olumlu olacağını söylemiştik.

Psikolojik 10.000 dolar sınırının üstünde tutunabilmesi veya 10.200 dolar direncini kırabilmesi Bitcoin için şu anda olumlu senaryolar. Şayet piyasanın en büyüğü bu sınırın altına tekrar düşerse, yeniden toparlanması ve momentumu yeniden yakalaması süre alabilir.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın