Sıcak Gelişme! Bitcoin 10 Bin Doları Aştı!

Bitcoin yeniden 10.000 doların üstüne çıktı. Uzun süredir 9.400 dolar bandına takılan Bitcoin psikolojik sınırı geçmeyi başardı. Bu sınırın geçilmesi Bitcoin’in yeniden başta 11.700 dolar hedefi olmak üzere 13.400 dolar hedefine doğru götürebilir.

9.700 dolar direncinden sonra psikolojik sınır’da geçildi

Bitcoin geçtiğimiz hafta sert bir düzeltme hareketi ile 9.300 dolara kadar gerilemiş ve herkesin aklına yeni büyük oranda düşüşü getirmişti. Ama bizimde sizlerle paylaştığımız gibi pek öyle olmadı.

Sabah yaptığımız analizde, Bitcoin 9.700 dolar seviyesinde bulunan direnci kırar ise psikolojik sınırı gün içinde açabilir demiştik. Nitekim Bitcoin bizi yanıltmadı ve uzun süredir beklenen o hareketi yaparak günün sonuna doğru güzel bir kapanışa yaklaştı.

Bitcoin için 9.400 dolar seviyesine yakın kapanışın olumsuz olacağını buna karşın ise 9.700 dolar seviyesinde bulunan direncin üstünde bir kapanışın olumlu olacağını söylemiştik.

Psikolojik 10.000 dolar sınırının üstünde tutunabilmesi veya 10.200 dolar direncini kırabilmesi Bitcoin için şu anda olumlu senaryolar. Şayet piyasanın en büyüğü bu sınırın altına tekrar düşerse, yeniden toparlanması ve momentumu yeniden yakalaması süre alabilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.