Sıcak Gelişme: Binance Borsasına Türk Lirası Desteği Geldi!

Dünyanın önde gelen borsalarından Binance’e Türk Lirası desteği geldi. Birkaç haftadır konuşulan bu gelişme, sonunda gerçekleşti.

Binance kullanıcıları artık Papara hesaplarını kullanarak borsaya doğrudan Türk Lirası gönderip, platformdan Türk Lirası çekebilecek.

Geçtiğimiz aylarda Binance; Rusya, Kazakistan, Ukrayna ve Nijerya gibi ülkelerin itibari paralarını desteklemeye başlamıştı. Yaptığı duyuru ile bunlara bir yenisini daha eklediğini bildirdi.

Uzun süredir beklenen bu gelişmenin ipucunu Binance CEO’su Changpeng Zhao ekim ayının sonunda vermişti.

Papara ile ortaklık imzalayan Binance, önümüzdeki günlerde kripto para satış işlemleri için de TL desteği getirileceğini belirtti. Şu an için sadece kripto para alımında Papara hesabı üzerinden TL alınabilmekte. Bu gelişmenin Türkiye’deki yatırımcılar için büyük bir avantaj olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıca, Türkiye pazarında büyük ilgi gören Binance, bu alanda faaliyetlerini artıracak gibi görünüyor. Ek olarak Binance CEO’su Changpeng Zhao, 20 Kasım tarihinde, kripto para yatırımcılarıyla İstanbul’da biraraya gelecek. Söz konusu etkinlikte Changpeng Zhao, Türkiye pazarı için planlarından bahsedebilir. Konuyla ilgili detaylı habere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.