SHIB’in Ardından Bu Meme Coin Meksika’nın En Büyük Borsasında Listelendi!

  • Piyasadaki en büyük meme kripto para birimi olan Dogecoin (DOGE), Meksika’nın en büyük kripto para birimi borsası tarafından listelendi.

Meksika’nın önde gelen kripto para borsası Bitso, bugün yaptığı bir açıklamada platformunda popüler meme coin Dogecoin’in listelendiğini duyurdu. Borsanın resmi Twitter hesabı aracılığıyla yapılan duyuruya göre bu, kullanıcıların artık Bitso platformunda meme token’ını trade edebilecekleri anlamına geliyor. Borsa ayrıca defalarca yalnızca Dogecoin blok zincirinde oluşturulan token’ları destekleyeceğini belirtti.

“Dogecoin Bitso’ya geldi! Doge 2013’te kuruldu ve projenin adı ve imajı “Shiba Inu” köpek ırkından ilham aldı. DOGE başlangıçta bir meme coin olmasına rağmen, bugün önemli bir ticari ilgiye sahip.”

Bitso, Dogecoin’in yanı sıra Ocak ayında rakip meme kripto para birimi Shiba Inu (SHIB) için de destek eklemişti. Platformun Dogecoin desteği eklemesi sonucu borsa Sand (SAND), Gala (GALA), Enjin (ENJ), SushiSwap (SUSHI) vb. coin’ler dahil olmak üzere desteklediği kripto para birimi sayısını 33’e çıkardı.

meme coin

Bitso Büyük Adımlar Atmaya Devam Ediyor

Bu borsa listelemesi önemli çünkü, Mayıs 2021’de bir C serisi finansman turunda 250 milyonu başarıyla toplamasının ardından kendisine bir kripto para birimi unicorn’u statüsü kazandıran Bitso, en büyük kripto para birimi borsalarından birisi olarak biliniyor. Hatta platform o zamanlar 2.2 milyar dolarlık bir değerleme ile kolayca Amerika’nın ilk kripto unicorn’u haline geldi. Bütün bunlara rağmen borsa, o zamandan beri özellikle genişleme planlarıyla ilgili olarak hiçbir yavaşlama belirtisi göstermedi.

Bununla da kalmayan borsanın 2022’nin sonuna kadar Brezilya’nın da önde gelen kripto para borsası olmayı hedeflediğine dair haberler bulunuyor. Hatta Ocak ayının başlarında, Amerikan kripto unicorn’unun, Brezilyalı futbol kulübü Sao Paulo FC. ile 3 yıllık bir ortaklık anlaşmasını kabul ettiği biliniyor ve bu ortaklığın platformun Brezilya’da kripto borsası alanına liderlik etmekle ilgili planlarını desteklemek amacıyla kurulmuş stratejik bir ortaklık gibi görünüyor.

Ayrıca Kasım 2021’de Bitso’nun Meksika ve Amerika Birleşik Devletleri arasındaki kesintisiz sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmaya yardımcı olmak için kripto devi Circle ile ortaklık yaptığını da unutmamak gerekiyor.

Bu arada, DOGE’nin fiyatı bu raporun yazıldığı sırada henüz önemli ölçüde etkilenmedi. CoinMarketCap verilerine göre meme jetonu şu anda 0.131 dolardan işlem görüyor.

Bu arada, yazım sırasında, DOGE fiyatı bu haberlerden önemli ölçüde etkilenmiş gibi görünmüyor. CoinMarketCap verilerine göre meme coin son 24 saatte yaklaşık yüzde 2’lik bir artışla şu anda 0.131 dolardan işlem görüyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : binbits


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.