Nisan 2, 2022

Shiba Inu (SHIB) Balinası Gözünü Bu Altcoin’e Çevirdi!

  • Son zamanlarda kripto dünyasında adı sıklıkla duyulan bir balina, SHIB’de olan bahsini sürdürmeye devam ediyor gibi görünüyor. Ancak bu sefer SHIB harici bir coin’e de ilgi gösteren balina, yakın zamanda gerçekleştirdiği bir işlemle cüzdanına 175 milyar Shiba Inu ve 5.465 AAVE ekledi.

Ethereum, MATIC ve BNB Chain dahil olmak üzere çeşitli blok zincirlerindeki en büyük 100 cüzdanı izleyen WhaleStats on-chain veri şirketi Twitterda; “Bombur” (ikonik Tolkien romanı “The Hobbit”teki bir cüce karakterden sonra anılır) adlı cüzdanın sahibininin yakın zamanda metaverse’i ile ilgili büyük gelişmeleri duyuran en büyük ikinci meme coin olan Shiba Inu‘da (SHIB) 1.5 milyon dolarlık bir alışveriş gerçekleştirdiğini ve neredeyse aynı değerde merkezi olmayan borç verme ve borç alma protokolü olan Aave (AAVE) satın aldığını paylaştı.

Bir gün önce şaşırtıcı bir miktar olan 175 milyar Shiba Inu token’ı satın alan “Bombur” balinası daha fazla SHIB – 58.505.930.053 token- ve SHIB ile aynı değerde -1.408.419 dolar- 5.465 AAVE’i zulasına ekledi.

Ancak yazı yazılırken balinanın cüzdanında herhangi bir SHIB veya AAVE bulunmuyor. Şu anda 18 sırada bulunan cüzdan, Ethereum ve ETH tabanlı kripto token’larında ise 1.852.886,780 dolar içeriyor. Portföyün çoğunluğunu ise McDonald’s (yüzde 22,92), ADIDAS (yüzde 18,22) ve Pornhub (yüzde 7,12) ile ilgili token’lar oluşturuyor.

Hodler’ların aksine, trader’lar ve balinalar genellikle SHIB, AAVE, FTT, vb. gibi popüler token’lar üzerinde spekülasyon yapar, bunları düşük fiyatlarla satın alır ve ardından fiyat yükseldiğinde ise satarlar. Cüzdan hakkında Etherscan’dan ayrıntılı bilgi alındığında, bu balinanın hareketlerinin de bu yönde olduğu gözüküyor. Veriler bu balinanın son zamanlarda büyük miktarlarda Shiba Inu (SHIB) alıp sattığını gösteriyor

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Utoday


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.