Shiba Inu, Şaka Token Çılgınlığını Sürdürmeyi Hedefliyor! SHIB, İyi Bir Yatırım Olabilir Mi?

İnternet ortamındaki esprili bir paylaşımından esinlenen kripto para birimi Dogecoin’in bu yılki başarısı, onun bu ani başarısını sürdürmek isteyen birkaç taklit kriptonun ortaya çıkmasına neden oldu. Bunların arasında yer alan bir dijital coin’in bu niyeti, çoğundan daha açık şekilde görünüyor.

Adını Dogecoin’in sembolü olarak da bilinen köpek ırkından alan Shiba Inu Token, kısa süre önce Çinli kripto yatırımcıları arasında popüler olan Huobi, Binance ve OKEx gibi bir dizi borsada listelenmeye başladı.

Rehber İçeriği

DogeKiller: Shiba Inu (SHIB)

Dogecoin geçen haftaki yükselişinin ardından bu hafta bir düşüş yaşadı, en büyük rakibi yeni dijital token SHIB ise, değerinin temelini oluşturan temel bir teknolojiye sahip olmamasına rağmen, bu süreçte büyük bir kazanç elde etti.

Sadece üç günde, Shiba Inu token yaklaşık %2100 arttı. Piyasa değeri 35 milyon dolardan yaklaşık 12 milyar dolara çıktı. Bu artış, DOGE’un bu yılın herhangi bir haftasında kaydettiğinden daha yüksek.

Hem DOGE hem de SHIB, şaka token’ları olarak biliniyor. Bununla birlikte ikisi, kripto alanındaki neredeyse herkesin eline geçirmek istediği son derece değerli token’lar haline gelerek beklentilerin ötesine geçti.

Dogecoin’in piyasa stratejisi esas olarak Elon Musk’a dayanıyor. Elon Musk, kendisini “Dogefather” olarak adlandırarak Dogecoin’in fiyatlarını etkilemede kilit bir rol oynamıştı.

Tesla CEO’su genellikle Dogecoin hakkında tweet atıyor ve kripto topluluğu tweet’lere daha fazla token satın alarak yanıt veriyor ve dolayısıyla fiyatlarını artırıyor. Elon’un DOGE’nin değeri üzerindeki etkisi nedeniyle, kripto topluluğunun gözü, kripto alıp almayacağına karar vermek için her zaman tweet’lerini arıyor.

Shiba Inu Token Çin’de Büyük Etkiye Sahip

SHIB, söz konusu pumping stratejisi olduğunda DOGE’dan farklı değildir. Shiba Inu’nun Çin’deki fiyatını da WeChat ve Weibo gibi sosyal medya platformları etkiliyor.

Ayrıca, Xue Manzi de dahil olmak üzere Çinli girişim kapitalistleri tarafından Twitter’da bahsedilerek tanıtılıyor. Milyarder, SHIB hakkında tweet atmanın yanı sıra Dogecoin hakkında da tweetler atıyor.

Shiba Inu (SHIB) Coin’in Üç Umut Verici Özelliği

SHIB token’lar hakkında ne düşündüğünüze daha karar vermediyseniz, işte SHIBU coin’in 3 iyi özelliği

1. Milyarlarca Token Satın Alınabilir

SHIB’ın değeri yazım sırasında 0.0000307 ABD doları civarındadır. Bu, yalnızca 1000 dolara sahipseniz, yaklaşık 32.573.289 SHIB token satın alabileceğiniz anlamına gelir. Bunu Bitcoin gibi diğer para birimleriyle karşılaştırın, şu an bulunduğumuz noktada 1000 dolar size Bitcoin’in yalnızca küçük bir kısmını verecektir.

2. Fiyat Hareketleri Umut Verici

SHIB token’larının yalnızca üç günde %2100 kazanması ve piyasa değerinin yaklaşık 13 milyar dolara yükselmiş olması, bu token’ın büyük bir potansiyele sahip olduğunu gösterir. Bununla birlikte, kripto para birimlerinin değişkenliği ile fiyat kolayca düşüş eğilimine de dönüşebileceğini unutmamak gerekmektedir.

3. Uzun Vadeli Spekülasyonlar İçin İdeal

Kripto para birimlerine yatırım yapmanın ve stresten kaçınmanın en iyi yollarından biri uzun vadeli spekülasyondur (fiyatların ileride yükseleceği düşüncesi ile yatırım yapma). Düşük SHIB değeri size daha fazla token verdiğinden, HODL yapmak isteyenler için ideal bir kripto para birimi olarak görülebilir.

Shiba Inu (SHIB) Coin’leriniz Varsa Elden Çıkarmak İçin Üç Neden

Halihazırda SIHB coin’leriniz varsa ve satmak için doğru zaman olup olmadığını merak ediyorsanız, aşağıdakileri göz önünde bulundurabilirsiniz:

1. Yüksek Piyasa Düzeltmesi Olasılığı

Uzun süredir kripto piyasasındaysanız, piyasa düzeltmelerinin her zaman gerçekleştiğini bilirsiniz. Bir coin’in değeri büyük bir yüzde ile yukarı doğru fırladığında, bu düzeltme olasılığı daha da yüksektir.

2. Dogecoin Hala Başı Çekiyor

SIHB, Dogekiller olarak adlandırılmasına rağmen, Dogecoin değer ve piyasa değeri açısından hala çok ileride. Ayrıca, Dogecoin’in destekçisi Elon Musk’ın büyük bir takipçi kitlesi var ve bu da DOGE’un değerini artırmaya yardımcı oluyor.

3. Hızlı Kâr Elde Edilebilir

Fiyat artışından önce SIHB token’ları satın aldıysanız, hızlı kâr elde etmek için fiyat artışını kullanabilirsiniz. Perakendeci bir tradersanız, bu satış yapmak için iyi bir nedendir. Ayrıca, projenin arkasında kimin olduğu hakkında kamuya açık hiçbir şey bilinmediği için bazı insanlar bunun bir aldatmaca olabileceğini düşünüyor.

Bunların sadece SHIB ile ilgili bilgi sağlamak amacıyla oluşturulduğunu belirtmekte fayda var. Yatırımcıların, yüksek volatilite özelliği ile tanınan piyasada işlem yapmadan önce piyasayı iyi araştırması gerekir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları yüksek riskli yatırımlardır ve şaka tokenleri ise daha çok riskli yatırım olup yatırımınızın tamamını kaybetmenize neden olabilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.