Shiba Inu Fiyatını Bu Faktörler Etkiliyor: Analiz

0
Shiba Inu Fiyatını Bu Faktörler Etkiliyor: Analiz
  • Shiba Inu (SHIB) biriktiren balinalar aktivitelerini güçlü bir şekilde arttırmaya devam ediyor ve yalnızca geçtiğimiz hafta %30 artış kaydetti.
  • SHIB ağında 100.000 dolar veya daha fazla değere sahip büyük işlem sayısında da bir artış kaydedildi.
  • Analistler, meme coin’in 0,00001550 dolarlık hedefine ulaştıktan sonra Shiba Inu üzerinde kısa vadeli bir yükseliş bekliyorlar.

Ethereum Birleştirmesi’ne az bir zaman kalırken, perakende yatırımcıların heyecanı ve iyimserliği meme coin fiyatlarını yükseltmeye devam ediyor. Köpek temalı kripto para birimleri Shiba Inu ve Dogecoin, uzun zamandır beklenen The Merge öncesinde patlayıcı bir ralliyi tetikledi.

Shiba Inu Balina İşlemleri Büyük Etki Yaratıyor

SHIB sahipleri yalnızca geçtiğimiz hafta %30 kazanç elde etme şansı yakaladı. Ethereum çekirdek geliştiricileri, 15 Eylül 2022 tarihini Birleştirme için geçici tarih olarak belirledi ve yatırımcıların büyük bir heyecana kapılmasına yardımcı oldu. Perakende yatırımcıların coşkusu köpek temalı kripto para birimlerine, Shiba Inu ve Dogecoin‘e de yayıldı.

Shiba Inu ağındaki balina faaliyetinin ise son dört ayda patladığı açık bir şekilde görülebiliyor. Ağ, değeri 100.000 doları aşan toplam 433 işleme kaydederek önemli bir gelişme yaşadı.

Shiba Inu balina işlemleri

Perakende Yatırımcılar Harekete Geçti

Sosyal ticaret platformu Alpha Impact’in CEO’su Hayden Hughes konuya ilişkin şu sözleri kaydetti:

“Dogecoin ve Shiba Inu, hafta sonu boyunca yüksek işlem ve fiyat yükselişi kaydetti; bu perakende yatırımcının geri döndüğüne dair net bir kanıt.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Ethereum Birleştirmesinin perakende yatırımcılar arasında yarattığı iyimserlik, köpek temalı kripto para sahiplerinde de bir yükseliş hissi yarattı. Bu gelişmelere karşın bazı analistler Dogecoin fiyatındaki rallinin bir sona yaklaştığını da düşünüyor.

Shiba Inu, metaverse tarafında ise daha fazla yükseltme ve lansman haberleri de sunmaya hazırlanıyor. Bir NFT kart oyunu olan Shiba Eternity‘nin piyasaya sürülmesi, SHIB fiyat rallisini yönlendiren kilit faktörlerden biri olarak yorumlanıyor.

SHIB Yakımları Artıyor

Son 24 saatte, 15 işlemde toplam 82,9 milyon Shiba Inu tokeni yakıldı. Bu işlemler SHIB’in dolaşımdaki arzdan kalıcı olarak kaldırıyor. Azaltılmış sayıda dolaşımdaki SHIB token’larının değerini daha yükseğe çıkarması bekleniyor. Son iki saat içinde ise 2,5 milyon SHIB yakıldı.

Analistler, Shiba Inu fiyat trendini değerlendirdi ve SHIB’de kısa vadeli bir yükseliş görünümü olabileceğini tahmin etti. SHIB fiyatı, bir gecede yaklaşık %35’lik bir ralli kaydederek, hedeflenen 0.00001550 dolar hedefine kolayca ulaştı. Analistler, SHIB fiyatının muhtemelen bir sonraki 0,00001400 ila 0,00001550 doları hedefleyeceğine inanıyor. Öte yandan, momentum eksikliğinin SHIB fiyatında bir düzeltmeye yol açabileceğinin de altını çizdi.

SHIB analiz

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın