Nisan 18, 2022

SHIB Değil: Balinalar Ne Olursa Olsun Bu Altcoin’den Vazgeçemiyor!

Cardano’nun kârlılığı diğer popüler kripto para birimlerine göre düşük kalsa da büyük cüzdanlar hala projeye inanmaya devam ediyormuş gibi görünüyor.

Yakın tarihli bir analize göre, bakiyelerinde 10 milyondan fazla ADA bulunan balinaların yüzdesi Pazartesi günü yüzde 46.66’ya ulaştı. Bu, dijital varlığın bir sent seviyesinde işlem görüyor olduğu zamanlardan bu yana en yüksek seviye.

ADA her zaman holder’ların token’ı olmuştur. Ağın dolaşımdaki arzının en büyük yüzdelerinden biri şu anda yatırımcılar tarafından stake ediliyor.

Bu yatırımcılar tipik olarak, kâr etmenin en iyi yolunun, kâr etmenin en iyi yolunun, ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olurken, stake ederek token kazanmak olduğunu düşünürler.

Uzmanlara göre dijital varlık için muazzam desteğe yol açan şey de budur ve balinaların sürekli alımlarına ve hesaplardaki büyümeye bakılırsa bu büyük cüzdanların da aynı şekilde hareket ettiği görülüyor.

Cardano’nun kârlılığı son derece düşük olmasına rağmen balinalar aktif olarak biriktiriyor

Cardano ağı ve ağın yerel kripto para birimi ADA, 2022’ye oldukça başarılı bir başlangıç ​​yaptı ve Mart ayında yaşadığı yüzde yüzde 54’ün üzerinde bir pump ile tüm yatırımcılara kripto para biriminin nihayet uzun vadeli düşüş trendini kırdığı ve sonunda geri çekilebileceğine dair umut verdi. Ancak ne yazık ki, coin’in kârlılığı için aynı durum söz konusu değildi; çünkü ADA’nın kârlılığı yüzde 20’nin altında kaldı.

Kârlılık bize ne söylüyor?

Varlığın kârlılığı, bir varlığın bir yatırım aracı olarak etkinliğini değerlendirmemize yardımcı olan iyi bir kriterdir, çünkü daha önceki yatırımcıların altcoin’den edindiği kârlılık yüzdesini gösterir.

IntoTheBlock Cardano
Kaynak : IntoTheBlock

Karlılık metriği aynı zamanda “aşırı alım” ve “aşırı satım” sinyal oluşturucusu olarak da işlev görebilir. Bir varlığın kârlılığı yüzde 90’a ulaştığında veya onu aştığında, trader’lar veya yatırımcıların kâr alma olasılığı daha yüksektir, bu da bir dizi tasfiyeye ve yükseliş trendinin daha da tersine dönmesine neden olur.

Tersi durumda, varlığın karlılığı son derece düşük olduğunda, çok para kaybeden trader’lar dipte satma konusunda daha az istekli olduğundan, daha fazla yeni satın alma gücünün oraya akması daha olasıdır. Bu da yukarı doğru hareket için bir fırsat yaratır.

Cardano’nun zorlu pazar yolculuğu

Cardano, sektördeki en köklü projelerden biri olmasına rağmen, Eylül ve Kasım ayları arasındaki boğa koşusunu neredeyse tamamenkaçırdığı için perakende ve kurumsal yatırımcılar arasında pek popüler bir kripto para birimi değil.

Bununla birlikte, 2021’in son aylarındaki nispeten düşük performansa rağmen Cardano, akıllı sözleşmeler teknolojisinin piyasaya sürülmesinin ardından Ağustos ayında piyasadaki en aktif büyüyen kripto para birimlerinden biri oldu.

Hatta altcoin‘de yaşanan son artışın da, Cardano’nun kullanımını kademeli olarak genişleten ve bunun sonucunda temel ADA para birimine olan talebi artıran bir dizi DeFi projesinin ve çözümünün duyurulmasına dayandığı düşünülüyordu.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.