Nisan 15, 2022

SHIB Değil: Balinalar Bu Altcoin’i Dipten Topladı: En Çok Tutulan Coin!

  • ETH üzerindeki en büyük balinalardan biri düşüşte neredeyse altı milyon dolar değerinde Chainlink (LINK) satın alırken, popüler kripto par birimi son 24 saat içinde balinaların satın alma alışkanlıklarını gösteren 2 listede ilk sırada yerini aldı.

Ethereum, BSC ve diğer blok zincirleri üzerindeki en büyük 100 cüzdanı takip eden kripto takipçisi WhaleStats, kripto cüzdanı “Three Arrows” olarak adlandırılan bir balinanın Chainlink’in yerel token’ı LINK’i satın almak için üç işlem gerçekleştirdiğini belirtti.

Bu transferlerin her biri 1.872.572 dolar değerinde ve 135.989 token’dan oluşuyordu. Bu işlemlerin sonrasında LINK, balinalar arasında alım satım için en popüler varlıklar listesinin başına yükseldi.

En iyi 10. balina dipte 408 milyon LINK aldı

408 milyon LINK’i satın alan cüzdanın sahibi, Ethereum blok zincirindeki en büyük 100 yatırımcı arasında 10. sırada yer alıyor.

Balina, bu üç LINK işlemine 5.5 milyon dolardan biraz fazla harcadı. Balina, daha sonra fiyat yükseldiğinde satmak için piyasadaki düşüş trendini fırsat bilerek popüler bir “dip” satın alma stratejisi kullandı.

Yazının yazıldığı saat itibariyle LINK, son 24 saatte yüzde 2’lik hafif bir toparlanmayla 13,96 dolardan işlem görüyor. Popüler oracle ağı son yedi gün içerisinde ise yüzde 12 düşüş göstermiş durumda.

LINK, ETH balinalarının favori coin’i oldu

WhaleStats tarafından sağlanan verilere göre, Chainlink’in yerel kripto para birimi şu anda en büyük Ethereum balinaları için iki metrikte de ilk sırada yerini aldı.

LINK şu anda dev ETH yatırımcıları tarafından en yaygın olarak tutulan ve en çok işlem gören token listesinde ilk sırada yerini alıyor. Aynı zamanda en çok satın alınan 10 kripto para birimi listesinde de beşinci sırada yer alıyor.

Genel olarak bakmak gerekirse, en büyük ETH balinaları, ellerinde 180.685.031 dolar değerinde olan 12.949.465 LINK bulunduruyor. Bu, ETH cüzdanlarının kripto portföylerinin yüzde 2.02’sini oluşturuyor.

 whalestats
Kaynak: whalestats

İşte balinaların stokladığı diğer coin’ler

WhaleStats verilerine göre şu anda USD değerine göre ilk sırayı Shiba Inu meme coin alıyor. Balinalar, 1.393.164.908 dolar değerinde 53.604.500.817.986 SHIB’e sahip.

Balinaların peşinde olduğu diğer varlıklar arasında ApeCoin (APE) bulunuyor. Son birkaç saat içinde, “BlueWhale0093” başlıklı en büyük dokuzuncu cüzdan, yaklaşık 4 milyon dolar değerinde 324.998 APE satın aldı.

CoinMarketCap’e göre APE, son 24 saatte yüzde 2,2’lik bir yükseliş göstererek, yazım sırasında 12,37 dolardan el değiştiriyor.

Bu kripto para birimlerinin yanı sıra balinalar, 2 milyon dolar değerinde 1.499.990 Polygon (MATIC) daha satın alındı. MATIC, LINK, SHIB ve FTX, son birkaç aydır spekülasyon ve uzun vadeli holding’ler sayesinde balinaların favori varlıkları olmaya devam etti.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : Utoday


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.