Mart 23, 2022

SHIB Değil, Balinalar Bu 5 Altcoin’i Zulalarına Ekledi!

  • Ethereum balinaları, APE ve FTM gibi popüler kripto para birimlerinin yanı sıra LINK ve SAND gibi “eski favori” altcoin’lerini satın almaya devam ediyor.

Balina izleme platformu WhaleStats’ın Twitter hesabından yayınlanan birkaç tweet’e göre, son 24 saat içinde Ethereum blok zincirindeki birkaç büyük balina 22 milyon doların biraz üzerinde dijital para birimi satın aldı. Büyük cüzdanların aldıkalrı varlıklar arasında APE, SAND, LINK, FTX ve FTM gibi altcoin’ler yer alıyordu.

Balinalar cüzdanlarına trend token’ları ekliyor

Borsa dışı çeşitli platformlardaki en büyük 100 balina hakkında veri sağlayan WhaleStats platformu, Ethereum blok zincirindeki en büyük yatırımcılardan bazılarının yakın zamanda çeşitli altcoinlerde toplam 22.1 milyon dolarlık dijital varlık aldığını paylaştı: ApeCoin (APE), FTX Token (FTX), Fantom (FTM), Sandbox (SAND) ve Chainlink (LINK).

FTT, LINK ve FTM gibi kripto para birimleri meme coin Shiba Inu ile birlikte son zamanlarda balinaların sık sık yatırım yaptığı varlıklar arasındaydı, ancak son zamanlarda APE ve SAND gibi altcoin‘ler de bu listeye katıldı.

Balinalar son 24 saatte 2.100.000 SAND, 485.000 LINK, 195.029 APE, 3.383.731 FTM ve 195.029 APE’i zulalarına ekledi.

Bu alımlarla birlikte APE ve FTM ilk 100 ETH balinası tarafından en çok satın alınan 10 kripto para birimi listesine girdi. Listenin geri kalanında dolar sabit paraları BUSD, USDT ve USDC ile birlikte, WBTC, MKR, FTM ve CEL de yer alıyordu.

Son 24 saat içinde APE de en büyük yüz Ethereum balinası için en çok işlem gören ERC-20 token’ı oldu, APE bu konumunu son birkaç gündür koruyor.

FTT, bu yatırımcılar için en büyük ABD doları değerine sahip kripto para yatırımı olmaya devam ediyor ve ilk 10 kripto holding’i listesinde Ethereum’dan sonra ikinci sırada yer alıyor.

Daha önce de KoinFinans tarafından bildirildiği üzere, hafta sonu balinalar, satın alma çılgınlığı sırasında yaklaşık 8.2 milyon dolar değerinde olan 600.000 ApeCoin satın aldı. Büyük alımların yanı sıra ApeCoin benimsenme konusunda da hızlı hareket ediyor gibi görünüyor. Time Magazine dijital abonelik karşılığında ödeme olarak APE’i kabul etmeye başlamayı planlıyor.

En büyük ETH cüzdanları 1.2 milyar dolar değerinde SHIB’e sahip

WhaleStats web sitesi, yukarıda bahsedilen en iyi 100 ETH balinasının hala büyük miktarda – 1.255.643.849 dolar değerinde – Shiba Inu (SHIB) meme kripto para birimini ellerinde tuttuğunu gösteriyor. Bu miktar 53.591.286.769.099 SHIB’e denk geliyor ve portföylerinin yüzde 14,14’ünü oluşturuyor.

Balinaların sahip olduğu FTT miktarı ise biraz daha büyük. Dev cüzdanların ellerindeki FTX token değeri 1.678.414.524 dolar, bu da portföylerinin yüzde 18,9’unu oluşturuyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.