Senato Adayı Bu Meme Coin’i Kaliforniya’da ‘Yasal’ Hale Getirmek İstiyor!

0
Senato Adayı Bu Meme Coin'i Kaliforniya'da 'Yasal' Hale Getirmek İstiyor!

Kaliforniya’dan ABD Senatosu adayı Timothy Ursich, Dogecoin’i eyalette ‘yasal’ olarak olarak kabul etmek istediğini belirtti. Demokrat aday, 7 Haziran’daki ön seçimlerde yer alacak.

Senato adayı Ulsich, Dogecoin’in yasal olarak kabul edilmesi için hem Dogecoin yatırımcılarına hem de Tesla CEO’su Elon Musk’a ulaşarak destek talep etti. Tüm bu destek taleplerinin yanı sıra Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus’tan da destek talep etti.

Birincil oylamalara katılacak aday, seçilmesi halinde Kaliforniya’da yasal olarak Dogecoin’i öneren bir yasa tasarısı hazırlayacağını belirtti. Ayrıca kripto para birimlerini desteklemeye ve yeni finansal teknolojinin toplu olarak benimsenmesini sağlamaya söz verdi.

“Billy Markus ve Elon Musk’ı Kaliforniya’daki ABD Senatosu kampanyamı desteklemeye çağırıyorum” diye tweet atan Ulsich, bir Doktor olarak mesleğini sürdüren aday, siyasette pek deneyimli birisi olarak ön plana çıkmıyor.

“Haftalar önce belirttiğim gibi, 7 Haziran’da oylanırsam/seçilirsem, Dogecoin‘i yasal olarak öneren bir yasa tasarısı hazırlayacağım. #kriptopara’ların evrensel kullanımı aracılığıyla kitlesel olarak benimsenmesi için baskı yapacağım.”

Ursich, kripto paralarla birlikte, göreve seçilmesi halinde sağlık ve akıl sağlığını en önemli öncelikleri haline getirme vaadide verdi. Demokrat adayın Elon Musk ve Billy Markus tarafından onaylanıp onaylanmayacağını henüz belli olmadı.

Kaliforniya Valisi Gavin Newsom ise geçtiğimiz ay kripto endüstrisini düzenlemek için zemin hazırlayan bir yürütme emri imzaladığı için daha kripto dostu olarak tanımlanmıştı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın