SEC’ten VanEck Bitcoin ETF Başvurusuna Erteleme

0

Amerikan Borsalar ve Menkul Kıymetler Komisyonu (SEC), VanEck ve SolidX şirketleri tarafından yapılan Bitcoin ETF’si başvursunu ertelediğini açıkladı.

Bu başvurulara ilişkin yeni son tarih 19 Ağustos, bu tarihe kadar komisyon halktan ve kamu oyundan konula ilgili yorumlar bekliyecek ve kesin kararını açıklayacak.

SEC’in yasa gereği nihai karar son tarihi ise 18 Ekim. Bu tarihe kadar komisyon onay veya ret kararı yönünde açıklama yapmak zorunda.

Bu ertelenen ETF kararı ilk olarak yaklaşık bir yıl önce komisyona sunulmuştu. Fakat ABD hükümetinin kapanması nedeniyle başvuru geri çekilmişti. Ocak ayının sonunda ise, başvuru yeniden sunuldu. 29 Mart’ta SEC, ilk olarak bu başvuruyu değerlendirmeye alacağını açıkladı ve o günden itibaren kurumun önünde tam 45 gün vardı. Yasalar gereği, SEC’in bu konu ile ilgili kararının açıklanması için son gün ise, periyodun sonu olan 21 Mayıs’tı.

SEC’e bilindiği üzere daha öncede birçok ETF başvurusu geldi ve ya ertelemiş oldu ya da reddetmişti. Gelen başvuruların birçoğu ise reddedilmişti. Ret gerekçesi olarak piyasa manipülasyonu, likidite ve mali suç gibi konular öne sürüldü.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın