SEC’in 42 Milyon Dolarlık ICO İçin Dolandırıcılık İddiası!

Kripto paralar yaygınlığı artırmaya devam ediyor. Bununla beraber yükselen bir başka değer de ICO’lar oldu. Kripto para tabanlı kitle fonlaması olarak bilinen Initial Coin Offering’lar sayesinde pek çok başarılı girişimin ortaya çıktı. Tabi tıpkı kripto paralar gibi bunu da kötü amaçlarla kullanamamaya çalışanlar var ve bu kişilerin sayısı artmaya devam ediyor.

ICO dolandırıcılığı ile ilgili yeni bir suçlama ortaya atıldı. SEC, 42 milyon dolarlık çok konuşulan bir ICO’ya imza atan Shopin ve CEO’su Eran Eyal’i yatırımcıları dolandırmakla suçladı.

Söz konusu Shopin projesi 2017-2018 tarihlerinde bir ilk dijital para arzı (ICO) düzenledi ve bunun işlem sonunda 42 milyon dolar yatırım topladı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonun (SEC) iddiasına göre söz konusu fon, başlangıçta söylenen amaç için kullanılmadı.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Eran Eyal’ın toplanan paraları “kişisel amaçlarla” kullandığını iddia ediyor. SEC tarafından paylaşılan bilgilere göre Eyal proje için toplanan paraları en az 500 bin dolarını bu amaçlarla kullandı.

Suçlama ile ilgili yeni bilgiler edindikçe sitemizde yer vermeye devam edeceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.