SEC ve Ripple Davası: Karar XRP’yi Nasıl Etkileyecek?

Son birkaç ay Ripple ve XRP için oldukça ilginç geçti. XRP ve arkasındaki şirket olan Ripple, Aralık ayında Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından açılan çekişmeli bir davanın merkezinde yer alıyor. Davanın başlaması tek başına piyasa üzerinde ciddi bir etki yarattı. XRP, hemen sonrasında değerinin büyük bir kısmını kaybettikten sonra bir dizi borsadan çıkarılmakla kalmadı, aynı zamanda Ripple hacimlerinde önemli bir düşüş gördü.

Ancak şu an için, kripto para birimi fiyat açısından toparlanmış görünüyor. Buradaki kritik soru şu: Olumsuz bir kararın Ripple ve XRP üzerindeki etkisi ne olacak?

Popüler avukat Jeremy Hogan, yakın tarihli bir röportajda bu soruya cevap verdi. Kik Interactive davasındaki kararın “en kötü durum senaryosu” olduğunu belirten Hogan, benzer bir kararın kesinlikle Ripple için bir ölüm darbesi olmayacağını ve XRP’nin kesinlikle “sıfıra” düşmeyeceğini savundu.

Kik Interactive davasında, davalı tartışmalı ICO’da ortaya çıkardığının %10’u kadar para cezasına çarptırıldı ve mahkeme ayrıca Kik Interactive’in SEC menkul kıymetler yasalarına uymayı kabul etmesi gerektiğine ve Kin token’ını yalnızca akredite yatırımcılara satabileceğine karar verdi. Ripple ve XRP’yi içeren mevcut davada benzer bir karar alınırsa, Hogan’a göre, “bu onu iflas etmeyecektir.”

“Geçmiş vakalardan en kötü durum senaryosu o kadar da korkunç değil.”

Avukat, en olası senaryonun bir çözüm olacağı iddiasını da yineledi.

Ayrıca, Yargıç Sarah Netburn’ün, sadece birkaç gün önce, XRP’nin, SEC davasının temel noktasına dokunan bir gözlem olan bir menkul kıymetten ziyade bir para birimi olarak faydasını vurguladığı gerçeğini de ima etti. Ancak, Yargıç Netburn’ün davada asıl yargıç olmadığını belirtmekte fayda var. Netburn, yargıç Analisa Torres’e duruşmanın keşif aşamasına yalnızca birkaç yönüyle yardımcı oluyor.

Kaynak : AMBCrypto


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.