SEC Kripto Yasasında U Dönüşü Yapabilir!

0
SEC Kripto Yasasında U Dönüşü Yapabilir!

Kripto para piyasalarını düzenleme konusunda nasıl bir tavır alacağı uzun süredir tartışma konusuydu. SEC, sektörü ‘menkul kıymetler yasasına’ tabi tutma konusunda ise oldukça ısrarcı. SEC başkanı Gary Gensler de kısa süre önce konuya ilişkin bir açıklama yaptı. Gensler, kısa süre önce coin tekliflerinin çoğunun menkul kıymetler yasası kapsamında olduğunu belirtti.

Gensler ise yaptığı son yorumla, kripto token’ların bir menkul kıymet mi yoksa emtia mı olduğu konusunda yeni bir tartışma başlattı. Başkan, Robert F. Kennedy İnsan Hakları tarafından düzenlenen sanal bir konferansta ilginç yorumlar yaparak dikkat çekti.

SEC Başkanından Yatırımcı Korumasına İlişkin Uyarı

Gary Gensler, kripto alanında yatırımcı korumasına ilişkin önceki uyarılarını tekrarladı. Düzenleyici kurumun kripto projelerine odaklanmak için mevcut çerçeveyi kullanacağını söyledi. Yatırımcıları, getiri sunan bazı kripto projelerinin “gerçek olamayacak kadar iyi” olabileceği konusunda uyardı.

Bununla birlikte, şu anda kripto pazarında yer alan token’ların büyük kısmının menkul kıymet özelliklerine sahip olduğunu belirtti. Bu arada, SEC kripto uygulamasının mevcut otoriteyi kullanma konusundaki ısrarını da vurguladı.

’21. Yüzyıl Teknolojisi İçin 20. Yüzyıl Düzenlemeleri’

Bu arada, yakın zamanda açıklanan kripto yasasının arkasında yer alan Senatör Cynthia Lummis, düzenlemelerle güncellemenin zamanı geldiğini belirtti.

“34 milyondan fazla Amerikalı, bir tür dijital varlığa sahip olduğunu paylaşıyor. Biz ise bu 21. yüzyıl teknolojisini 20. yüzyıl yönetmeliği ile düzenliyoruz. Yükseltme zamanı geldi ve Lummis-Gillibrand planı bunu başarıyor.”

Buna yanıt olarak, bir kripto meraklısı olan Digital Asset Investor, Gensler’in dijital varlık alanının çoğunu kontrol etmek için 20. Yüzyıl düzenlemelerini kullanmaya çalıştığını belirterek eleştirdi. Tasarı aynı zamanda SEC kripto otoritesini desteklediği için neyi kaçırdığını merak etti.

Kapsamlı kripto düzenlemesi için zemin hazırlayan tasarı, düzenleyicilere rehberlik etmek için bir kripto danışma komitesi kurulması çağrısında bulundu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın