SEC, Kik Token Satışlarına Dava Açıyor!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yaptığı bildiride Kik’e 2017 yılında ICO yoluyla yaptığı Kin tokenleri hakkında dava açacağını belirtti.

Dev Mesajlaşma Uygulaması Kik Büyük Sıkıntıda

New York Güney Bölgesi Mahkemesine verilen dilekçeye göre SEC, Kik’in 1933 Menkul Kıymetler Yasasının 5. maddesini ihlal ettiğini ve bu madde gereğince menkul kıymetler arzlarının kayıtlı olarak yapılması gerektiğini belirtmekte. SEC’in üst düzey yönetcilerinden Steven Peikin bu konu hakkında yaptığı açıklamada, Kik’in hiç bir satış veya arz lisansına sahip olmadan 100 milyon dolarlık menkul kıymetler satışı yaparak yatırımcılarını bilgi olarak eksik bıraktığını ve lisanlara sahip olmadığını yatırımcılarıyla paylaşmadığını iddia etti.

Online mesajlama uygulaması olan Kik dava açılacak ürün nedeniyle ciddi miktarda para kaybı yaşadı. Yıllık ortalama 30 milyon dolar değer kaybettiği düşünülen Kik, daha öncelerde SEC’in Olası bir dava açma ihtimali yüzünden kendisinden daha büyük şirketler tarafından satın alınma girişimini de başaramamıştı. Kik’i yedi muhtemel alıcı ICO’sunun belirsizlikte olması nedeniyle satın almayı veya birleşmeyi kabul etmemişlerdi.

Kanada Ontaria Menkul Kıymetler Komisyonu da daha önce yaptığı bir açıklamada Kin token’lerinin bir menkul kıymet olduğu sonucuna varmıştı. Kik CEO’su Ted Livingston geçtiğimiz aylarda yapıtığı açıklamada SEC’e karşı dava açmaya hazırlandığını söyledi, fakat ilk hamle SEC’ten geldi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.