SEC, Kik Token Satışlarına Dava Açıyor!

0

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yaptığı bildiride Kik’e 2017 yılında ICO yoluyla yaptığı Kin tokenleri hakkında dava açacağını belirtti.

Dev Mesajlaşma Uygulaması Kik Büyük Sıkıntıda

New York Güney Bölgesi Mahkemesine verilen dilekçeye göre SEC, Kik’in 1933 Menkul Kıymetler Yasasının 5. maddesini ihlal ettiğini ve bu madde gereğince menkul kıymetler arzlarının kayıtlı olarak yapılması gerektiğini belirtmekte. SEC’in üst düzey yönetcilerinden Steven Peikin bu konu hakkında yaptığı açıklamada, Kik’in hiç bir satış veya arz lisansına sahip olmadan 100 milyon dolarlık menkul kıymetler satışı yaparak yatırımcılarını bilgi olarak eksik bıraktığını ve lisanlara sahip olmadığını yatırımcılarıyla paylaşmadığını iddia etti.

Online mesajlama uygulaması olan Kik dava açılacak ürün nedeniyle ciddi miktarda para kaybı yaşadı. Yıllık ortalama 30 milyon dolar değer kaybettiği düşünülen Kik, daha öncelerde SEC’in Olası bir dava açma ihtimali yüzünden kendisinden daha büyük şirketler tarafından satın alınma girişimini de başaramamıştı. Kik’i yedi muhtemel alıcı ICO’sunun belirsizlikte olması nedeniyle satın almayı veya birleşmeyi kabul etmemişlerdi.

Kanada Ontaria Menkul Kıymetler Komisyonu da daha önce yaptığı bir açıklamada Kin token’lerinin bir menkul kıymet olduğu sonucuna varmıştı. Kik CEO’su Ted Livingston geçtiğimiz aylarda yapıtığı açıklamada SEC’e karşı dava açmaya hazırlandığını söyledi, fakat ilk hamle SEC’ten geldi.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın