SEC Dijital Paralar İle İlgili Yeni Bir Oturum Yapıcak

ABD’deki Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) önümüzdeki mayıs ayında dağıtılmış kayıt teknolojisi (DLT) ve dijital varlıklarla ilgili kamuya açık bir oturum yapacağını açıkladı.

ABD’deki finans piyasalarının düzenlenmesinden sorum olan Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC), geçtiğimiz gün yayımladığı bir basın duyurusunda önümüzdeki mayıs ayında yeni bir oturum yapıcaklarını duyurdu.

SEC tarafından düzenlenicek olan bu oturumda kripto para ve Blockchain sektörlerinden uzmanlar ve belli başlı kuruluşlardan yetkili kişiler katılıyor olucak. Duyuruya göre, forumda ele alınıcak konular arasında “DLT yenilikleri bu teknolojilerin yatırımcıları ve pazarı nasıl etkilediği” yer almakta.

Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu, mayıs ayının sonunda düzenlenicek ilk dijital para arzları (ICO), kripto para platformları, yenilikçi DLT projeleri gibi birbirinden farklı konular hakkında tartışmayı planlamakta.

SEC buna benzer bir etkinliği daha önceden de düzenlemişti. Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu, Kasım 2016’da bir Fintech Forum etkinliği düzenlemişti ve bu mayıs ayında gerçekleştirilecek oturumun, bu yapılıcak etkinliğin ikinci bir ayağı olucağı söyleniyor.

Kaynak: Cointelegraph

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.