Haberler

SEC, Bitwise Bitcoin ETF’sini Ertelediğini Açıkladı

single-image

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yeni aldığı kararla Bitcoin ETF’sini ertelediklerini duyurdu. Açıklama 14 Mayıs tarihinde, Bitwise Asset Management’in Bitcoin ETF’sinin ertelendiği ve bu konuda insanların görüşlerinin alınacağı bildirildi.

SEC, söz konusu bildiride konuya ilgi duyan kişilerin “verilerini, görüşlerini ve argümanlarını” yazılı olarak SEC’in resmi internet sitesinde yazmalarını talep etti. Bitwise ilk ETF başvursunu Ocak ayında sunmuştu. Firmanın başvuru yaptığı Bitcoin ETF’si farklı kripto para borsalarından fiyat alması ve piyasaya daha hakim olabilmek için çeşitlendirilmesi ile diğer ETF’lerden daha farklı.

Kısaca ETF nedir?

ETF’nin açılımı, Exchange-Trade Fund, yani Borsada işlem gören fon veya borsa yatırım fonu. Kısaca açıklamak gerekirse bir fon, bir emtia veya bir varlık sepeti endeksini izleyen pazarlanabilir güvencedir. Ortak bir fonla (hissedarlar tarafından finanse edilen, profesyonel olarak yönetilen yatırım programı) benzer şekilde hizmet vermek yerine, ETF’ler borsada işlem gören diğer şirketlerin veya varlıkların yanında ortak bir hisse senedine benzer şekilde işlem görmesidir.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir Yorum Yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz