SEC, Bitwise Bitcoin ETF’sini Ertelediğini Açıkladı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yeni aldığı kararla Bitcoin ETF’sini ertelediklerini duyurdu. Açıklama 14 Mayıs tarihinde, Bitwise Asset Management’in Bitcoin ETF’sinin ertelendiği ve bu konuda insanların görüşlerinin alınacağı bildirildi.

SEC, söz konusu bildiride konuya ilgi duyan kişilerin “verilerini, görüşlerini ve argümanlarını” yazılı olarak SEC’in resmi internet sitesinde yazmalarını talep etti. Bitwise ilk ETF başvursunu Ocak ayında sunmuştu. Firmanın başvuru yaptığı Bitcoin ETF’si farklı kripto para borsalarından fiyat alması ve piyasaya daha hakim olabilmek için çeşitlendirilmesi ile diğer ETF’lerden daha farklı.

Kısaca ETF nedir?

ETF’nin açılımı, Exchange-Trade Fund, yani Borsada işlem gören fon veya borsa yatırım fonu. Kısaca açıklamak gerekirse bir fon, bir emtia veya bir varlık sepeti endeksini izleyen pazarlanabilir güvencedir. Ortak bir fonla (hissedarlar tarafından finanse edilen, profesyonel olarak yönetilen yatırım programı) benzer şekilde hizmet vermek yerine, ETF’ler borsada işlem gören diğer şirketlerin veya varlıkların yanında ortak bir hisse senedine benzer şekilde işlem görmesidir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.