SEC, Binance.US’in Varlıklarını Dondurmak İstiyor!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Binance ‘e karşı 136 sayfalık bir şikâyette bulunduktan sadece bir gün sonra, ABD koluna bağlı varlıkların dondurulması için geçici bir kısıtlama emri talebinde bulundu.

Pazartesi günü SEC, Binance ve CEO’su Changpeng Zhao hakkında, federal kurumun başkanı Gary Gensler’in “kapsamlı bir aldatma ağı, çıkar çatışmaları, ifşa eksikliği ve yasadan hesaplı bir şekilde kaçınma” olarak adlandırdığı 13 suçlamada bulundu.

Davayı açtıktan sonra, düzenleyici kurum Salı günü Columbia Bölgesi mahkemesinden Binance.US‘in holding ve işletme firmaları olan BAM Management US Holdings ve BAM Trading Services’in varlıklarının dondurulması için bir emir çıkarmasını isteyen yeni bir dilekçe sundu.

“Davacı ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), mahkemeden geçici bir yasaklama emri çıkarmasını talep etmektedir: Davalı BAM Management US Holdings Inc. (‘BAM Management’) ve BAM Trading Services Inc. (‘BAM Trading’) (topluca ‘BAM’) varlıklarının (hem bilinen hem de bilinmeyen) dondurulması.

SEC ayrıca, Binance.US tarafından tutulan müşteri varlıklarının gözetimi ve kontrolüne ilişkin tedbirler de dahil olmak üzere başka yardımlar da talep etti. Düzenleyici kurum, mahkemenin olumlu kararının ticaret platformunun müşterilerini koruyacağını belirtti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.