SEC Başkanı’ndan, Kripto Para Borsaları İçin Yasal Netlik Çağrısı!

0

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı, kripto para birimi borsalarını düzenleme çağrısını yineledi. Piper Sandler tarafından düzenlenen Global Exchanges & FinTech sanal konferansı sırasında Gary Gensler, yatırımcıların korunmasını sağlamak için federal bir düzenleyici rejim oluşturulması çağrısında bulundu:

“Kripto varlıklar büyük ölçüde borsalarda işlem görmektedir ve halkın etraflarında yatırımcı koruma rejimleri olmalıdır. Borsaların kayıtlı olduğu ve düzenlendiği federal bir rejime ihtiyacımız var.”

Geçtiğimiz Mayıs ayında SEC, Kongre’yi dolandırıcılık ve piyasa manipülasyonu konusundaki endişeler artarken kripto para ticaret platformlarına düzenleyici netlik getirmeye çağırdı.

Bunların yanında Gensler, hisse senedi ticaretini yöneten kuralları yenilemeyi düşünüyor. SEC başkanı son CNBC röportajında, kripto varlıklarının hisse senetleri ve emtialarla aynı korumaya sahip olması gerektiğini de söyledi. Bunun yanında Gensler, Bitcoin’in “spekülatif” bir varlık deposu olduğunu ve söz konusu piyasalardaki yenilikler olduğunda teknolojiye karşı tarafsız olması gerektiğini ifade etti. Gensler’a göre kripto paraların çoğu varlık gibi işlem görüyor ve bu yüzden SEC’nin alanına dahil edilmeli.

Hızla büyüyen bir piyasaya karşı yasal düzenleyicilerin sessiz kalması beklenemez. Fakat Gary Gensler’in bu çağrıları ne zaman yanıt bulacak ve piyasa bu durumdan nasıl etkilenecek merak konusu. 

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın