Sec Başkan’ı ETF Onayı Hakkında Konuştu

0

Amerika Borsa ve Menkul Kıymetler Komisyonu (SEC) başkanı Jay Clayton, kripto para piyasasının büyük ilgiyle beklediği Bitcoin ETF onayı konusunda bazı açıklamalarda bulundu.

Clayton CNBC’ye verdiği röportajda şu an için süreci yakından takip ettiklerini ve ETF onayı konusunda çalışmalarını titizlik üzerinde yürüttüklerini dile getirirken, ETF onayından önce marketin bazı yeni tedbirler alması ve değişikleler yapması gerektiğini belirtti.

Clayton, şu yorumda bulundu:

“Kripto para ETF’sinin onay sürecinden önce bazı işlemlerin halledilmesi gerekmekte. Tabi bu işlemlerin başında koruma ve depolama hizmetleri gelmekte. Bu durumun, bizi ilgilendiren herhangi bir pazar için çok önemli olduğunu için bu konu hakkında çözüm bulunması bizim için büyük önem taşımakta.”

Clayton, daha sonraki yorumunda kripto para sektöründe diğer sıkıntılı durum olan manipülasyonlaro dile getirdi ve şu cümleleri konuşmasına ekledi:

“Diğer sıkıntılı konu ise, bu alanda yapılacak olan düzenlemeler ile manipülasyonlar ve kötü niyetli faaliyetlere engel olmak. Bu durum hakkında nasıl çalışmalar yapabiliriz yakından çalışıyoruz ve umuyorum ki doğru çözümleri bulabilmeyi başarabiliriz.”

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın