SBI Group’tan Ripple’a Büyük Destek!

SBI CEO’su Yoshitaka Kitao, Ripple’ın Japonya’daki ana ortağı SBI Group tarafından XRP ve SEC’e karşı açılan davayla ilgili olarak yayınlanan bir başka açıklamayı Twitter üzerinden paylaştı.

Nomura Araştırma Enstitüsü’nden bir yazarın makalesine atıfta bulunan söz konusu açıklamada, Japon Fonları Uzlaşma Yasası uyarınca, XRP’nin bir kripto para birimi varlığı olduğu ve bir menkul kıymet olmadığı belirtildi. Bu nedenle, ABD düzenleyicisinin Ripple‘ı “kayıtsız yatırım sözleşmeleri”, yani menkul kıymetler satmakla suçlama girişimlerine bakılmaksızın, XRP’nin Japon dijital borsalarında bir kripto varlığı olarak ticaret yapmaya devam edeceği bildirildi:

“SEC ve Ripple arasındaki dava; XRP’nin Japonya’da menkul kıymet olmadığı gerçeğini değiştirmeyecek. XRP Japonya’daki kripto para borsalarında kripto para varlığı olarak alınıp satılmaya devam edecek; menkul kıymet olarak değil. Biz herhangi bir sorun çıkacağını düşünmüyoruz.”

Açıklama da, ilgili taraflara SBI Group’un XRP’ye doğrudan değil, Ripple hisselerine yatırım yaptığını hatırlatılıyor. Bununla birlikte, SBI Group’un sahip olduğu SBI VC Trade borsasındaki trader’lar ihtiyaçlarını karşılamak için Ripple decacorn’dan XRP satın alıyor. Bu nedenle, borsalardaki mevcut XRP düşüşünün SBI’nin iş sonuçlarını etkilemediği belirtiliyor.

Paylaşılan açıklama da ayrıca, Asya ve Avrupa’daki birçok finans kurumunun döviz işlemleri için Ripple’ın teknolojisini kullanmayı düşündüğü vurgulandı. ABD hükümeti ile artan talep ve anlayış eksikliğinden dolayı Ripple, ABD’den ayrılmayı düşünüyor ve genel merkezi için daha kripto dostu yargı bölgelerine bakıyor. SBI, Ripple’ı ABD dışındaki ve özellikle Japonya’daki genişlemesinde desteklemeye devam edeceğini de ekledi.

“Ripple’ın kullandığı dağıtılmış defter teknolojisi XRP kullanılmasa dahi uluslararası para transferlerinin maliyetini büyük miktarda düşürüyor. Avrupa ve Asya’daki büyük finans kuruluşları bu teknolojiyi kullanmayı düşünüyor. Ripple bu yüzden merkezini ABD’den başka bir ülkeye taşıma fikrini değerlendiriyor.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.