Satoshi Artık Dünya Literatüründe!

0

Dünyanın önde gelen sözlüklerinden Oxford English Dictionary kelimelerine yeni bir tanesini daha ekledi. Bu eklenen yeni kelime ise bizi bir hayli yakından ilgilendiriyor. Oxford English Dictionary, Satoshi kelimesini literatürüne ekledi.

Oxford English Dictionary, Satoshi kelimesini, Bitcoin’in en küçük birimi olarak diğer kelimelerin arasına ekledi. Kelime şu anda sözlüğe en son eklenen kelime olarak dikkat çekiyor. Kelime 9 ekim tarihinde eklendi.

Oxford English Dictionary, konuyla ilgili şöyle bir açıklama yaptı:

Bir Satoshi, Bitcoin kripto para birimin en küçük birimidir ve ismini Bitcoin’i ilk bulan kişi veya kişilerden almaktadır. İsim Satoshi Nakamoto’dan gelmektedir ve ilk olarak yedi yil önce kullanılmıştır.

Bu kelime ile birlikte kriptoya has sözcükler yavaş yavaş küresel literatüre de girmeye devam ediyor. Bu kelime literatüre giren son kelime olmasına rağmen ilk değil. Daha öncede ‘Bitcoin’ kelimesi girmişti. Bitcoin’i ise sözlük, herhangi bir merkeze ihtiyaç duymadan işlemlerin yapılabildiği dijital para birimi olarak tanımladı. Bitcoin kelimesi, 2017 yılında yılın kelimesi olarak seçilmişti. Daha öncede ‘cryptocurrency’ ve ‘kripto para’ literatüre girmişti.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın