Mayıs 17, 2022

Satış Baskısına Maruz Kalan Bu Altcoin 3x Yapabilir: Kripto Analisti

Popüler bir kripto analisti, son birkaç hafta içinde sert bir satış baskısına maruz kalan ve şimdi değerinin artabileceğine inandığı bir merkezi olmayan finans (DeFi) altcoin’ine dikkat çekti.

Yeni bir video güncellemesinde, anonim sunucu InvestAnswers, 438.000 YouTube abonesine DeFi protokolü Aave’nin (AAVE) yönetim token’ının Ocak 2021’den bu yana görülmeyen seviyelere düştüğünü söyledi.

“Sanki biri zamanı geriye aldı ve 16 ay kadar geçmişe gittik. 200 günlük hareketli ortalamanın 120 dolar kadar altında, ancak bu grafiği Polkadot ve diğerleriyle karşılaştırdığınızda, neredeyse benzer olduğunu görüyoruz. Yani buradaki asıl mesele – ve bu zorlu kısım – birkaç hafta önce 240 dolardan işlem görüyor olması. Şimdi 80 dolarda.” 

Altcoin AAVE, yazının kaleme alındığı sırada 88.82 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre 60. sıradaki kripto varlığı geçen haftaya kıyasla yaklaşık %15.5 düştü.

InvestAnswers sunucusu, önce Bitcoin’in (BTC) toparlanabileceğini, ancak “önümüzdeki ay için” volatilite beklediğini söyledi.

Bunların yanından anonim analist, Aave’de neden hala yükseliş beklediğini şu sözlerle özetledi.

“Aave hala en iyi gözetimsiz (non-custodial) protokol. İşletmeden işletmeye daha fazla geçiş var bu da girişimlerin [ABD dolar coin] gibi stablecoin’lerden getiri elde etmelerine yardımcı olacak…  

Diğer bir şey de şu AAVE hızlı hareket edebilir. Buradan 3 katlık bir artışı temsil eden 240 dolara kadar ilerleyebileceğini söyleyebilirim. Piyasanın geri kalanı gibi aşırı satıma maruz kaldı, ancak piyasa hızlı bir şekilde toparlanabilir.”Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.