Sarsıcı Tahminler: Bitcoin ve Ethereum’da Düşüş Devam Edecek Mi?

Kripto stratejisti Bluntz olarak tanınan bir uzman, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) henüz dip seviyelerini test etmediğini iddia etmektedir. Bluntz’un analizlerine göre, bu popüler kripto para birimleri için daha düşük fiyat seviyeleri görmek mümkün olabilir.

Bluntz, özellikle Bitcoin için Haziran ayında 24.000 dolar seviyesine doğru bir düşüş beklentisi taşımaktadır. Bu tahminine dayanak olarak, teknik analiz araçlarını kullanarak piyasa hareketlerini analiz etmektedir. Bu düşüş beklentisi, yatırımcıları daha fazla fiyat düşüşüne karşı uyararak dikkatli olmaları gerektiğini vurgulamaktadır.

“Düşük zaman dilimleri iyi görünse de, daha yüksek zaman dilimleri yine de oldukça sıkıntılı görünüyor. Bu konuda yardımcı olamam ama bunun nihayetinde BTC ve ETH’de bir tür ayı bayrağı olarak sonuçlanacağını hissediyorum. 28.200-28.300 dolar bölgesini çok keskin bir şekilde takip edeceğim, orası her türlü başarısızlığı izleyeceğim yer.”

Analistin paylaştığı grafiğe bakıldığında, Bitcoin’in fiyat hareketini değerlendirmek için W, X ve Y olarak bilinen bir Elliott Wave modelini kullanmış görünüyor. Elliott Dalga Modeli, fiyat hareketlerini analiz etmek için kullanılan bir teknik analiz yöntemidir. W, X ve Y, Elliott Dalga Modeli içinde yer alan üç farklı dalga türünü ifade eder. W, X ve Y dalgaları genellikle düzeltme dalgalarının bir parçası olarak ortaya çıkar. W dalgası, düşüş trendinin ilk aşamasını, X dalgası ise düşüş trendinin yükselişe dönüştüğü bir ara aşamayı temsil eder. Y dalgası ise düzeltme dalgalarının son aşamasını ve yükseliş trendinin başlangıcını ifade eder.

Analiste göre Bitcoin Y düzeltme dalgasında 24.800 dolar seviyesinin altına düşebilir.

Kripto analisti Ethereum için de, bir ayı bayrağı modelinin oluştuğunu öne sürmektedir. Ayı bayrağı modeli, bir varlıkta sıkışma ve düşüş trendinin devam etme olasılığına işaret eden bir teknik analiz modelidir. Bluntz’a göre, Ethereum’un yakın gelecekte daha düşük fiyat seviyelerine doğru bir düşüş yaşama potansiyeli bulunmaktadır.

“Şu anda ayı bayrağı son derece muhtemel görünüyor (bence), daha da yükseleceğimizi düşünmüştüm, ancak bugün bu satışla düşüşün daha erken geldiğini ve işlerin hızla çirkinleşebileceğini düşünüyorum.”

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.